Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a különbség a gyerek és a...

Mi a különbség a gyerek és a felnőtt nőgyógyászati rendelés között, illetve nekem melyikre érdemes mennem?

Figyelt kérdés

A panaszom annyi,hogy már több,mint két éve van meg a menstruációm,és az utóbbi 5-6 hónapban szörnyen rendszertelen lett,úgy,hogy ezelőtt napra pontosan jött meg,és normál hosszúságú volt. Mostanában 2 hetenként jön meg a vérzésem,nagyon erős szokott lenni,és mindig erős görcsök kísérik ezt pluszba,a gyógyszer nem hat. Valamint rengeteget kell pisilnem,úgy,hogy nem is iszok sokat,és azt olvastam,hogy ez a ciszta egyik "tünete",jele.

Szerintetek? Ti mit tanácsoltok? Mondjátok el a véleményeteket a kettő nőgyógyászati rendelésről! Előre is nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!

15/L


2018. febr. 9. 21:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve még azt szeretném kérdezni,hogy női vagy férfi orvoshoz menjek? Szégyenlős vagyok,de valahogy majd csak kibírnám,mert azt hallottam,hogy a férfi nőgyógyászok jobban megértenek minket,a női orvosok mufurcabbak. Ez igaz?
2018. febr. 9. 21:07
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

A görcsre próbálj többféle gyógyszert, amíg meg nem találod, hogy melyik hat (pl. Panadol, Cataflam vagy Fortedol, Nospa - bár ez erősíti a vérzést állítólag).


A dokiknál meg nem lehet tudni, én két nőnél is jártam már, akik nagyon aranyosak voltak, de két olyannál is, akik elég flegmán beszéltek. Férfiban dettó.

2018. febr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Szia! :)


15 évesen mindenképpen gyermek nőgyógyászatra menj. Nekem női orvosokkal csak rossz, férfiakkal csak jó tapasztalatom van. Ahhoz menj, akiről jobb tapasztalatokat olvasol a neten, vagy hallasz ismerősöktől.

2018. febr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! 15 évesen voltam elöszor, magandokinal. Kedves volt, meg minden, de ugy hozta a sors hogy kovetkezore a tinedzser ambulanciara mentem (nem tudom szerintem ez olyasmi mint a gyermek nogyogyaszat) e ott is ellattak viszonylag normalis, de itt nyilvan surgettek, nem voltak olyan turelmesek mint a maganorvos. A gyermek nogyogyaszat lenyege hogy 0-18 evesek mehetnek, azert van ez igy kulon, mert kisgyerekkorban is lehetnek nogyogyaszati problemat(szuletesi rendellenesseg stb) amihez kulon szakvizsga kell de ebbe nem mennek bele, neked a tini ambulanciara kell menned. Kulonbseg nincsen, max masa kint varakozo korosztaly :D szerintem erdemi valtozast csak maganrendeles illetve sztk kozott fogsz tapasztalni. 15 evesen hiaba jott meg eddig renszeresen, sajnos nem fog csinalni semmit, mert ez normalis ha nem all be, fogamzasgatlot ennyi idosen nem erdmes szedni. A teljes kortorteneted nelkul nehez megmondani milyen vizsgaat lesz, ha faj is a hasad akkor egy betapintasra szamithatsz, ha nem vagy szuz kenetvetelre is. Valamint szerintm csinalnak majd ultrahangot is.
2018. febr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Gyerek nőgyógyászat. Marhaság, hogy a nők mufurcabbak. 27 éve járok ugyan ahhoz a dr nőhöz. Semmi szégyenérzetem nincs előtte. Nem is mennék ffi - hez! Amúgy sem az számít, hogy ő mit gondol, vagy mit nem, hanem az, amit én!
2018. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak nőhöz jártam és elégedett vagyok velük,nem igaz hogy rosszak lennének.Ha szégyenlős vagy nőhöz menj előtte könnyebb levetkőzni és hosszú felsőbe menj,az takar amíg alul levetkőzöl és egyedül menj be az orvosi szobába majd.Jobb ha tini vagy mondjuk úgy gyermek gyógyászhoz mész,valószínűleg óvatosabb,tapintatosabb lesz.

ha még szűz vagy (remélem az vagy)akkor közöld vele,mert óvatosabban és kicsit másképp vizsgál.

2018. febr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Természetesen szűz vagyok,ezt mondani is fogom,viszont találtunk egy remek férfi gyerek-és felnőtt nőgyógyászt,aki állítólag a megye legjobb orvosa ezen a téren,hozzá szándékozok menni! Minden választ nagyon szépen köszönök,mindenkinek ment a zöld kéz!:)
2018. febr. 10. 23:00
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
Azért arról a férfiról, aki direkt gyerek lányok nemi szervére specializálódik, valahogy nem az egészség az első, ami eszembe jut...
2018. febr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
A nogyogyasz nem egy pedofil. Azert valasztotta ezt a szakmat mert segiteni szeretne. Gyereknogyogyasz detto. Az urologusnak is meg kell vizsgalnia a gyerekeket. Akkor a gyereksebesz sem egeszseges, mert o abba leli oromet hogy gyerekeket vagdos fel? :O
2018. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

Off:


Szerintem is elég érdekes ha valaki kimondottam férfiként gyerekgyógyásznak megy.


Gondoljunk csak bele 19-20 évesen választja ezt a szakmát,nem igazán komoly felnőttek ebben a korban,de még 25-30 évesen sem ezek a fiatalok.:-)

2018. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!