Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a Cifran antibiotikumot a...

Ha a Cifran antibiotikumot a fogamzásgátló tablettamentes, egyhetes szünetében szedtem be, a fogamzásgátló hatását akkor is csökkentheti az antibiotikum?

Figyelt kérdés
Symicia nevű fogamzásgátlót szedek több éve, az antibiotikumkúrát pedig még a következő levél előtt befejeztem. A válaszokat előre is köszönöm.23/l

2018. febr. 12. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, legalább két hétig használjatok gumit.
2018. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kúrát követő héten még mindenképpen szükséges a kiegészítő védekezés.
2018. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Mindenképpen védekezni fogunk akkor még egy ideig. Felhívtam közben az orvosom, aki azt mondta,hgy mivel csak a tablettamentes szünetben szedtem antibiotikumot, így nem okozhatott zavart a fogamzásgátló felszívódásában, illetve, hogy a Cifran amúgy sem hat rá túlságosan. Kb hülyének nézett, hogy miért aggódom...
2018. febr. 12. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is hallottam már olyan antibiotikumról, ami elvileg nincs hatással a fogamzásgátlóra, meg lehet, hogy nem zavarta meg a felszívódást, de azért úgy lennék nyugodt, ha nem kerülne belém. Akkor max. vegye ki.
2018. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondott hülyeséget a doki,mert nem mindegyik antibiotikum van hatással a tablettára,(megnéztem,ez tényleg nincs rá)de azért,ha az ő lehetséges nem kívánt terhességéről lenne szó,lehet,hogy picit jobban izgulna..:)
2018. febr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!