Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 év után abba hagyom a fog....

2 év után abba hagyom a fog. G-t. Ma (hétfő) már bevettem,3 aktív szemem van még a dobozból, péntektől már nem szedem, gond ha előtte vasárnap szeretkeztünk a párommal? Abból az aktusból még védve vagyok?

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál rákszűrésen és mondta h mostmar nem artana egy szunet, de ezt elfelejtettem megkerdezni hogy tegnap voltam egyutt a parommal es akkor meg nem tudtuk hogy el kell hagyjam a gyogyszert. Nem eshetek teherbe ha abba hagyom pénteken?

2018. febr. 12. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Fura, hogy a doki szünetet javasolt. Az én dokim pont azt mondta, hogy akár évekig is lehet szedni, mert ezek a fogamzásgátlót már nem olyanok, mint a régebbiek.


Szerintem akkor még véd a tabletta, csak a 7 napos szünetben használjatok már kiegészítő védekezést.

2018. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Abból az aktusból még védve vagy. Péntektől viszont már védekezzetek!
2018. febr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Valoszinuleg azert mondhatta mert pnaszkodtam arra hogy az utobbi ket szunetben furcsabb a verzesem nem rogton ver jon hanem barnazas 2 napig es utana verzek
2018. febr. 12. 20:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló szedése alatt a barnázás is normális, hiszen az nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés. A gyógyszer annyira elvékonyítja a nyálkahártyát, hogy vér helyett barna maszatként távozik. Szerintem ez normális. De ha a doki máshogy gondolja, nyilván érdemesebb rá hallgatni. Nekem akkor is fura, hogy ilyen indok miatt ajánlja a szünetet.
2018. febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak 2 honap szunetet kell tartsak, nincs bajom cSak az orvos ezt tanacsolta. Voltam huvelyi UH-n es vizsgalaton is es nincs gond semmivel csak szerinte abba kene hagyjam
2018. febr. 12. 21:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Marmint abba hagyni 2 honaprs utana ujra szedjem (=szunet)
2018. febr. 12. 21:03
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek nyugodtan abba hagyhatom? Csak az abbahagyas elso napjatol erdemes ovszerrel vedekezni?
2018. febr. 12. 21:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, igen. Bár én nem hagynám abba, szerintem 2 hónap abbahagyástól csak felborulnak a hormonok.
2018. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!