Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi kell ahhoz, hogy szülésznő...

Mi kell ahhoz, hogy szülésznő legyek?

Figyelt kérdés
Milyen átlag szüksége ahhoz , hogy be kerüljek a főiskolába ? Gondolom biológiából kell érettségiznem , de abból is emelt vagy közép kell ? Tudnátok jó iskolákat ajánlani ? Köszönöm a válaszokat!

2018. febr. 12. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
felvi.hu
2018. febr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jó tanulsz, bármelyik suliból bejuthatsz.


Emelt biosz, vagy egészségügyi alapismeretek jó pont :)

2018. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Egyik barátnőm pont szülésznői szakot kezdett el idén. :)

Nem magas a ponthatár, 280 pont volt most, úgyhogy simán bejutott. Debrecenbe egyébként, bár Nyíregyházán van a "kirendeltsége" (épület meg a többi). Megjegyzem, nemhogy emelt biosz érettségit nem tett le, még közepet sem. :D Szerintem kicsit felesleges oda a biosz emelt, már ha mondhatok ilyet, mert nem csak embertant kell tanulni - ami ugye neked majd nagyon kell, hanem állattan, növénytan, ökológia, populációgenetika meg mindenféle dolgot is. Bár arra meg jó, hogy szokod a tanulást, illetve azt, hogy olyan dolgokat is magadba nyomsz, aminek nem sok értelmét látod, viszont kötelező.. :D Szerintem egy közép biosz tökéletesen elég. :)

2018. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia, elsosorban tenyleg ajanlom figyelmedbe a felvi.hu-t es remelem hogy nem most vagy vegzos..

Tehat a szulesznoknek foiskolara kell jarni hogy megkapjak a szakmat, Magyarorszagon, Budapesten tanulhatsz ket helyen ezen kivul Pecsett es Debrecenben. Az iskola osszesen 4 ev (8felev) amibol az elso ketto nagyon kemeny (Semmelweis szuleszno hallgato vagyok) es teny hogy videki egyetemekre akar 280ponttol bejutsz, de a Semmelweisre nekem 355 kellett, teny hogy ez az orszag legjobb egyeteme.

Az erettsegi pedig, nem szukseges az emelt biosz, de ha a Semmelweisre akarsz jonni akkor valamibol emeltezned kell kiveve ha van 2 olyan erettsegi tantargyad ami 90% feletti. Ha videki egyetemre szeretnel menni akkor tenyleg egy 3-4es erettsegi is eleg.

Ha meg van kerdesed nyugodtan irj privat uzit :)

2018. febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!