Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kivagyok! Miért jár ezen...

Kivagyok! Miért jár ezen mindig az eszem? Úgy érzem hogy velem van a gond! 12/L

Figyelt kérdés

Teljesen kivagyok!Mindig a menszeszen jár az agyam,már az osztályból mindenkinek megvan.A szüleim is szeretnék ha már "Nagylányuk lenne"

De ugy érzem hogy velem van a baj!

Féltékeny vagyok a többi lányra hogy nekik már megvan!


2010. jún. 7. 18:59
1 2
 1/15 anonim válasza:
Ne legyél az!Nem maradtál le semmiről...hidd el sokaknak fájdalommal jár,é szenvedéssel.Teljesen természetes ha 1-2 évvel később jön meg.
2010. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem 12 éves koromban jött meg. Most 25 vagyok, több, mint a fél életemet végigmenstruáltam. Az enyémhez órát lehet igazítani és baromira fáj. Egy hónapban 7 napig (mert nekem addig tart) használhatatlan vagyok. Tanítok, ami baromi nehéz, ha megvan - szaladgálni a kicsik után, hajlongani, jópofát vágni, énekelni, rajzolni, stb. Miközben legszívesebben álomba sírnám magam egy sarokban. ja, mert a hormonjaim miatt ilyenkor bármin elsírom magam. Arról nem is beszélve, hogy 12-ből 9-szer elájulok az első nap :( Az általában jókor jön, pl áruházban, iskolában... Rafinált gyógyszerkombinációkat szedek azért, hogy legalább dolgozni tudjak ilyenkor, ami nem jó a májamnak, de egyébként az ágyból sem tudok kikelni.

Fáj a hasam, leszakad a derekam, sokszor a látásom is homályos a vérveszteségtől. A WC közelében kell maradnom első két nap, mert néha olyan erős a vérzésem, hogy egysezrűen kockázatos wc-nélküli helyre menni (pl mozi, szabad levegő). Hízok 3 kilót is erre a 6-7 napra, annyi bennem a víz. Általában a hasam is megy.


És mindez nem rendellenes, ez mind a menstruáció tünete, csak nekem mind együtt jár, és mindig, minden hónapban, már 13 éve.


Kérdező, ezzel nem szórakoztatni, dicsekedni, vagy épp sajnálatot kelteni akartam, meg nem azt mondani, hogy neked is ez lesz majd, mert az egyénenként változó. Hanem azt szeretném, hogy egy pillanatra gondolj bele, mennyire szabad, gondtalan az életed addig, amíg ez nincs így. Enélkül is nagylány vagy, ez csak egy hormonális szenvedés (mindaddig, amíg a funkcióját be nem tölti, és terhes nem lesz az ember). Ezt ne akard siettetni. Hidd el, a többi lány dicsekszik vele, de közben már kapizsgálják, mennyire nagy szívás ez az egész, és titkon cserélnének veled. Én cserélnék veled.


Majd ha megjön (ami 18 éves korodig is késhet akár, még akkor is normális), visszagondolsz erre az időszakra, és sajnálni fogod, hogy siettetted. Mert ha fájdalmad nem is, de macera az lesz vele.


Amúgy meg a szüleid nem értem, miért siettetik, 12 évesen majdhogynem korai, bár talán manapság már nem szokatlan, hogy megjöjjön. Mindenesetre siettetni nem kell, és meg is mondhatod nekik, hogy nem esik jól, és ne mondogassák.

2010. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
de én most leszek aug.5-én 12 :D csak mindig ezt írom be hogy 12 vok,
2010. jún. 7. 19:14
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt a kedves hozzászólást!
2010. jún. 7. 19:16
 5/15 anonim ***** válasza:

Kérlek, nagyon szívesen :)

A legjobbat nem is mondtam. Valósággal szólsáok és közmondások születtek arról, hogy mennyit szívózik velem a menstruációm, ami külön életforma, van önálló akarata meg minden :) Az első egy uszodában jött meg, talán a lehető legkínosabb szituban és helyen, ahol lehetett. Ez volt az első jel, hogy nem leszünk jóban. Azóta ha elhagyom az országot (nyaralás, munka, tanulmányút), azonnal megjön, általában még az odaúton! De legkésőbb a kinntartózkodás második napján és hazakísér :) Tönkretesz minden programot, mert egy hotelben kell az imént ecsetelt koreográfiát előadni :) De tényleg, 3szor voltam Horvátországban, háromszor Franciaországban, kétszer Lengyelországban, egyszer Ausztriában, egyszer Svájcban, egyszer Szlovákiában, és számtalanszor a Balatonon, és mindegyik, de MINDEGYIK alkalmat végigmenstruáltam. Szállóigék születtek már az én menszeszemről, legendás, ahogy szívat. Vicces, de azért nekem megkeseríti az életem rendesen. Ezért gondolom úgy, hogy valami önálló életforma, ami a szekálásomra született :)

Mindegy, ez csak a hülyeségem, érdekességképp írtam. Csak gondolj bele :) Vááááh!

Ha 11 vagy, akkor meg végképp ne siettesd. Inkább élvezd a nyarat, hogy bármikor, bárhová kiteheted a lábad és minden vízbe belemehetsz :)

2010. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nem venénk fel e-mailben a kapcsolatot,csak mert nekem ugy kényelmesebb lenne,mert lenne még pár kérédesem...
2010. jún. 7. 19:36
 7/15 anonim ***** válasza:

19:13 tökéletesen összefoglalta :=). Én is szívesen cserélnék veled! Én is a görcsölős, hányós, hasmenős típusba tartozom, tinikoromban még el is ájultam sokszor, aztán ezt az egyet szerencsére kinőttem. Az egész menstruációt egy felesleges hercehurcának tartom, bőven elég lenne kb.20 és 42-45 éves kor között menstruálni, a többi szerintem értelmetlen.

Pedig hidd el, hogy nem hagyom el magam, nem dramatizálom a helyzetet, megyek strandra, játszom a gyerekkel, takarítok itthon, a házfelújításnál sem pihentem egy napot sem, bár volt, hogy cipekedés közben már csendben potyogtak a könnyeim.

Nem maradsz le semmi jóról, és nem is vagy 12 évesen lemaradva a fejlődésben. Örülj a szabadságodnak és ha valamelyik osztálytársad most megmosolyog vagy piszkál téged, majd mosolyogj vissza rá, amikor ő kínlódik az osztálykiránduláson, táborban, strandon, stb. te pedig csak élvezed a remek időt :=).

40/N

2010. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönioöm a bíztató vélaszokat,volt egy másik kérdésem ugyan ebben a kategóriában de mindenki lehordott hogy biztosan terhes vagyok,pedi ennyi idősen semmi féle kapcsolatom nem volt nemi értelemben!
2010. jún. 7. 19:42
 9/15 anonim ***** válasza:

11 evesen meg lehet, hogy kell varnod 1-2 evet. Ne sietesd a dolgokat, ne felj nem maradsz le semmirol:)

15/L

2010. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne aggódj nincs Veled semmi baj! Legalább a Szüleid megérthetnék, hogy ez nem olyan dolog, hogy egy lány elhatározza, hogy menstruálni akar és akkor meg is jön neki. Minden lány más időben érik. A menstruáció akkor jön meg, ha már szőrös a puncid és legalább 1-2 éve van fehérfolyásod. Van időd, ne foglalkozz azzal, hogy más lánynak mikor jött meg! A Szüleidnek inkább vigasztalni kellene, nem pedig azzal idegesíteni, hogy várják Ők is.
2010. jún. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!