Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen testi-lelki hatásai...

Milyen testi-lelki hatásai vannak a menstruációnak?

Figyelt kérdés
2008. okt. 27. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Még nem menstruálsz,ezért kérdezed??Hány éves vagy?Nálam a testi hatás a pocifájás,de nem vészes.Lelkihatás nálam nem szokott lenni régen,ugyanolyan kedvem volt mint máskor.mostanában kicsit rosszabb,mert babát szeretnénk,csak nem jön össze.És ilyenkor kicsit borusabban látom a világot, "mert már megint megjött..."
2008. okt. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok.
2008. okt. 28. 10:12
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
nekem amikor megvan,uhh,jobb nem szólni hozzám.Nagyon nyűgös vagyok,feszült,semmi nem tetszik,belekötök mindenben,és sirok néha,a semmiért.És ilyenkor általában tudják hogy miért vagyok ilyen:)de amugy testi hatás nincsen. a barátnőd miatt kérded? esetleg furán viselkedik?
2008. okt. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyszerűen a női nemről szeretnék többet megtudni, hogy jó szerető lehessek.

Ilyen súlyos tünetek mellett vajon mit szólna egy lány, ha azt mondanám neki, hogy segíthetek neki uralkodni a menstruációján?

2008. okt. 28. 14:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem mindenki éli meg nyűggel a menstruációt.nekem voltak régen osztálytársaim,akik direkt hangoztatták,hogy menstruálnak,semmi bajuk nem volt.Így akartak a figyelem középpontjában lenni (22évesen).De volt olyan is aki ilyenkor olyan rosszul volt,hogy a pad tetején feküdt,és pont ezek a lányok röhögtek rajta,meg kibeszélték a háta mögött,hogy miért kell ilyen nagy feneket keríteni az egésznek.Egyébként a lányok nagy része jobban szereti a kényeztetést,becézgetést,ha menstruál.De ha lesz egy komoly barátnőd,ezeket a dolgokat meg kell vele beszélni.Mert jó,ha tudod ,hogy mikor menstruál,vannak-e tünetei,mert ha valami komolyabb gondja lesz,Ő fog segítséget kérni Tőled és nem a legjobb barátnőjétől (pl. nőgyógyászhoz való elkísérés)Nekem jól esik az is mikor a férjem megy vásárolni,megkérdezi,hozzon-e tampont,és ez így volt amikor még nem is éltünk együtt.Hidd el apróságokon nagyon sok múlik.

Bocs a litániáért!


1.válaszoló voltam

2008. okt. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon ideges tudok lenni, meg kimondok dolgokat amiket alapból lehet hogy nem, vagy normálisabban mondanék ki...de ezt az én barátom nem érti meg, pedig kértem hogy fogja fel és ne szóljon vissza hanem annál kedvesebb legyen minél bunkóbb vagyok, de hiába, úgy látszik kisfiú még, pedig azt hittem megérti...De az idegesség nálam általában a hasfájásból jön. Mert írtóra görcsölök olyankor, úgy, hogy 2 vagy rosszabb esetben 3 napig nem megyek iskolába, mert csak fektrengeni tudok a fájdalomtól, a cataflam még segítene de azt nem engedik szedni...Szóval nekem kijutott belőle, de nem érti meg senki, az oszt.társaim is kibeszelének hogy mért nem megyek emiatt iskolába, pedig ha tudnák istenem milyen szörnyű!! Anyukámnak is ilyen volt, és szerinte még a szülés is jobb ennél, mert az nem tart 3 napig...

Bocsi hogy ilyen hosszú lett, de remélem itt, így, felfogják legalább.

2008. okt. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Van megoldás. Naponta masszírozd a melleidet mind a két irányba 200-szor legalább. Előtte dörzsöld össze a tenyereidet hogy felmelegedjenek. Vannak még egyéb gyakorlatok a menstruáció irányítására, de azokat még nem ismerem. Ajánlom figyelmedbe a "Gyógyító Szerelem" című könyvet, abban mindez részletezve van!

Azért vannak ilyen tüneteid, mert rengeteg szexuális energiát veszítesz. De ezt meg lehet akadályozni.

2008. okt. 28. 23:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Te hülye vagy, ha ezt komolyan gondolod. Ez így teljesen természetes, ahogy az imént leírtam.
2008. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha nem is próbálsz tenni ellene, soha nem is lesz jobb.
2008. nov. 2. 21:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Gondolod, hogy nem tettem semmit??? Vagy 5 nőgyógyásznál voltam, azt mondták hogy fogadjam el és kész, nem lehet ellene tenni.A legerősebb gyógyszert -ami hatna- nem engedik szedni...Szóval marad a szenvedés addig, amíg be nem töltöm a 18at és megengedik a fogamzásgátlót. Neked pedig nem kellene ilyeneket kijelenteni, mert még sok nő sem fogja fel, hogy ez milyen, mert rájuk nincs akkora hatással. Te meg, hogy férfi vagy, főleg tartsd a szád.
2008. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!