Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen testi-lelki hatásai...

Milyen testi-lelki hatásai vannak a menstruációnak?

Figyelt kérdés
2008. okt. 27. 17:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

De nem kell elfogadni a szenvedést. Vannak ezoterikus gyakorlatok, amik segíthetnek, de hát sok nyugati ember valóban soha az életbe nem lesz hajlandó hinni bennük. Az erős gyógyszert meg jó hogy nem engedik szedni, még a végén az nagyobb bajt okozna.

Nézd meg ezt a két videót, ha érdekel:

http://www.youtube.com/watch?v=LjzZNyx2nyE

http://www.youtube.com/watch?v=T1Hb8l09hks&feature=related

És amint mondtam: "Gyógyító Szerelem" című könyvet érdemes beszerezni.

2008. nov. 3. 20:33
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom, hogy régen érkezett már válasz, és eléggé feledésbe merült ez a kérdés, mégis végigolvastam. Amikor azt írtad, hogy többet szeretnél megtudni a női nemről, és, hogy kíváncsi lennél, hogy ilyen súlyos tünetek mellett mit szólna a lány, ha segíteni szeretnél, azt éreztem, hogy bár még nem mondtad ki, de szíved mélyén az ezoterikus ember beszél belőled. Majd mikor végigolvastam rájöttem, hogy tényleg így van.

Most sokan le fognak pontozni, de szerintem ne foglalkozz vele, hogy lehülyéztek, én igenis igaznak és szeretetteljesnek tartom a hozzáállásod. Egy érző szívet takar ez a megközelítés, és bár minden nő más és más, mégis óvatos érintésekkel még a legnagyobb fájdalmat is enyhíteni lehet. Elképzelhető, hogy ilyenkor kevésbé bízik egy nő egy férfiban, mert olykor tényleg fáj, és a teste ösztönösen védekezik még a leggyengédebb érintéstől is.

Sok nő ilyenkor nyűgösebb az átlagosnál, ami talán természetes is a testi-lelki folyamatok miatt. 17 éves vagyok, közel 6 éve menstruálok, és soha nem mondtam, hogy jó érzés, de elfogadtam. Az első 3-4 évben nekem is komoly görcseim voltak, megtanultam kezelni, és nem azonnal fájdalomcsillapító után nyúlni. Nem szeretem a gyógyszeres megoldásokat, így még az ilyen fajta görcseim miatt egyszer sem vettem be semmilyen fájdalomcsillapítót.

Ma már csak nagyon ritkán görcsölök, a derekam szokott fájdogálni, de az se vészes. Lelkileg alapvetően egy nagyon érzékeny lány vagyok, így azokon a napokon is, de nem vagyok hisztis típus, és csak a tapasztaltabb szemek veszik észre, hogy mi a helyzet.

Anya eléggé spirituális beállítottságú, és kb 10 éve (6-7 évesen) kezdtem érdeklődni én is. Sok könyvet olvastam már ilyen témában, sokat tanultam is belőle, ám erről az általad említettről még nem hallottam, de érdekesnek találom így cím alapján.

Látom rajtad, hogy segíteni szeretnél, de Te is tudod, hogy csak annak lehet segíteni, csak azt lehet meggyógyítani, ami tényleg szeretné, mert neki is hinnie kell.

Ha pedig elhiszi, nyert ügyed van, mert minden ember önmagát képes meggyógyítani pusztán azzal, hogy elhiszi, és TUDJA, hogy képes rá.

Sok mindent átéltem és túlélem már, mert hittem. Nem Istenben, vagy bármilyen mások által tisztelt, imádott és követett (valós vagy képzelet szülte) lényben, mert nem vagyok vallásos. Egy éve nagyon közel kerültem ahhoz, hogy megerőszakoljanak. A legkilátástalanabb helyzetben, (bár remegve és könnyek között) de elhittem, és igen… szívem mélyén TUDTAM, hogy képes vagyok elkerülni azt, ami már majdnem biztosnak tűnt. Végül három karcolással és egy kisebb zúzódással a derekamon megúsztam az ügyet. Ennyit jelent, hogy egy ember képes-e hinni önmagában.

2009. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!