Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddő vagyok? Ilyen eredmények...

Meddő vagyok? Ilyen eredményekkel sose lesz babócánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Megjöttek a hormon vizsgálati eredményeim. 3. napi ciklus: protectin: 189,8 lutenizáló hormon: 9,1 folikulus stim. hormon: 4,3 ösztradiol: 290 tesztoszteron: 3,31 (referencia érték szerint ez magas)

szexhormon: 34,4 thyreodiea peroxidáz: 10.

A 21. napi progreszteron: 1,3. Szerintem ez borzasztó alacsony.

Inzulin: 0 órás: 4,87, 60 perces: 57,9, 120 perces: 37,8.

Cukor: 0 órás: 5,2, 60 perces: 9,38, 120 perces: 5,88

IR-em és PCOS-em van. Kaptam Meforal 1000mg-t és 1000 kcal diétát kell tartsak. Heti -1kg megy le. Áprilisban kell visszamenjunk a genetikushoz.

A ciklusom 28 napos gyönyörű szépen szinte óramű pontosságú, viszont most már 8. napja késik, de úgy gondolom, hogy ilyen progreszteron szint mellett teljesen felesleges teszteljek. :(

28 éves vagyok.



2018. febr. 16. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom neked ezt a könyvet! Mindent megtudsz arról, hogyan lehet növelni a progeszteronszintet természetes módon:

[link]

2018. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A diétában a legfontosabb, hogy a műanyagot kerüld, mert az nyomja meg az ösztrogénszintedet, ami miatt túlsúlyba kerül a progeszteronnal szemben. Minden adalékos kaját kerülj, főleg a finomított cukrot, finomított étolajat, mert ezek csomó vegyszerrel érintkeznek a gyártás során. Szűz olivaolajjal süss-főzz, és nyers nádcukrot használj. Tejtermékek, húsok arányát szorítsd vissza, és lehetőleg bio-t vegyél belőlük. Sajnos az állatokat hormonszerű anyagokat tartalmazó tápokkal etetik, amik miatt feleannyi idő alatt kerülnek vágósúlyba. Ezek az anyagok azonban benne maradnak a húsban, tejben, tojásban, és a fogyasztó szervezetében felborítják a hormonális egyensúlyt.
2018. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Életmódváltás mellé kiegészítőnek: növényi progeszteron-krém, barátcserje kapszula, vagy ligetszépe-olaj kapszula.

Pl. ez:

[link]

2018. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A meddőség önmagában annyit jelent, hogy egy párnál egy éves rendszeres, védekezés nélküli szexuális élet ellenére nem jön létre terhesség. Amennyiben ez nálatok fennáll, akkor igen, meddő vagy.

De ez még nem jelenti azt, hogy soha nem lehet gyereked.

Az IR-re speciális diéta kellene, nézz utána, neten elég sok információt találsz róla (és véletlen sem olyan, amit az egyik válaszadó említett....).

Ha pedig szükség van rá, akkor megfelelő kezeléssel ki lehet váltani tüszőérést.

2018. febr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A diétát amennyire csak tudom tartom. Nem azt mondom, hogy néha nem esek bűnben egy falat csokira vagy egy korty kolara, de ez hetente egyszer talán ha előfordul. Szépen mennek is le a kilók. 1,5 hete csinálom 3 kg ment le. Viszont a menszim még mindig sehol...a melleim nagyon feszülnek, iszonyatosan hányingereim vannak pl párom spray-étől, valamint főleg reggelente szedulok...de tudom hogy nincs baba a progi szint miatt...bár a menszim tényleg sose késett ennyit...10. napnál tartok...
2018. febr. 18. 09:02
 6/10 anonim ***** válasza:

"véletlen sem olyan, amit az egyik válaszadó említett..."

Mert talán a műanyagok és vegyszerek fogyasztása jót tesz a kérdező problémájának? Írtam bármi olyat, ami ártana neki?

Nem azt mondtam, hogy ne lehetnének emellett még speciális kitételei az IR-diétának, de az alacsony progeszteronszintnél elengedhetetlen a xenoösztrogének bevitelének csökkentése. Egyre több vizsgálat mutat rá (lásd pl. a linkelt könyvet), hogy az ösztrogéndominancia és az IR + PCOS között elég egyértelmű kapcsolat van.

És azt is cáfolnám, hogy "véletlen sem olyan", mert kifejezetten sok közös pont van az IR-diéta és az antiösztrogén-diéta között.

2018. febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nádcukrot ugyanúgy nem lehetne fogyasztani inzulinrezisztenseknek mint fehér vagy barnacukrot.

Ugyanis inzulinrezisztenciánál olyan szénhidrátokat kellene fogyasztani, amik lassan és kis mértékben emelik csak meg a vércukorszintet. Ilyen téren a nádcukor semmivel sem jobb a sima cukornál.

2018. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az "ösztrogéndominancia" meg véleményem szerint nem ok, hanem következmény. Ösztrogén az egész ciklus alatt termelődik, míg progeszteron jórészt csak az ovuláció után, lévén hogy a petesejt helyén kialakult sárgatest termeli. Nyilvánvaló dolog, hogy ha valakinek elmarad az ovulációja vagy jelentősen késik, akkor az ösztrogén túlsúlyba kerül...
2018. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1.A nyers nádcukor picivel lassabban emeli a vércukorszintet, mint a finomított répacukor, mert kevesebb kémiai folyamaton megy keresztül, és kevésbé koncentrált. Nyilván ebből is a minimálisat lehet fogyasztani. De az egy-egy kocka csokiban, korty kólában lévő cukornál vagy mesterséges édesítőnél (amit a kérdező néha elfogyaszt, mint írja) mindenképp egészségesebb. Olvassatok utána, melyiket hogyan állítják elő. A répacukor rengeteg mérgező vegyi anyaggal érintkezik, és töményebbé válik.


2. Az IR sem ok, hanem a szervezet reakciója valamire. Megelégedhettek a 20 éves magyarázatokkal, de egyre több vizsgálat mutat rá az ösztrogénszinttel való kapcsolatára is. Az ösztrogéndominancia nem csak amiatt alakul ki, amit írsz, hanem főnként a sok xenoösztrogén miatt. Az ételekkel és a kozmetikumokkal olyan vegyületek jutnak a szervezetbe, amelyek hamis (xeno)ösztrogénként viselkednek.


U.I.: Nem állítom, hogy mindenben nekem van igazam. De attól senkit nem ér hátrány, ha utánaolvas pár dolognak, mert a mai nők problémái már nem feltétlenül ugyanazokból az okokból fakadnak, mint 30 évvel ezelőtt. Ahogy akkor kezelték az IR-t, az ma nem biztos, hogy beválik. Persze a gyógyszerlobbi és az élelmiszerlobbi természetes, hogy abban érdekelt, hogy minél több olcsón előállítható műkaját vegyünk, aztán minél több gyógyszert szedjünk. De lehetőleg ne lássuk meg az összefüggést azzal, hogy fiatal nők tömegei küzdenek valamilyen hormonproblémával.


(Egyébként meg a kérdező elsősorban a progeszteronszintjére panaszkodik a leírásban, ezért én elsődlegesen erre reagáltam, nem az IR-re. És csak a jó szándék vezérelt.)

2018. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Húha kisebb “vita” alakult ki ahogy látom. Tehát mivel nekem az endokrinologus és a nogyogyaszom is csak annyit mondott hogy 1000kcal diéta plusz napi 2*1 merckformin xr 1000mg, így elég tudatlannak tartom magam. Interneten próbáltam mintaétrendeket keresgélni, találtam. De! A gyógyszer miatt olyan hasmenéseim vannak, hogy gyakorlatilag a negyedik napon már szinte osszeestem az éhezéstől. Kezd beállni a szekletem. Ma már csak napi 4-6 alkalommal kell rohanjak WC-re de ez egy héttel ezelott egy óra alatt volt ennyi. Cukrot kiiktattam az etrendembol. Se nád se sima se semmi. Szerencsére a kávét megtudom inni cukor nélkül. Kenyeret amúgy sem sokat ettem, tehát azt a keveset is elengedtem. Próbálkoztam graham kenyérrel sok magvassal...45dkg 390!! Ft és másnap dobhattam ki. Ha mégis valami mellé ennem kell akkor veszek korpás zsemlet és azzal potolom. Kegyetlen. Mert iszonyatosan édes szájú vagyok és pl valamelyik nap majdnem megpusztultam egy szelet kacsazsiros kenyérért almával. De kibirom! Nem azt mondom, még a mai napig is hogy nem botlok el. Mert de. Emberből vagyok, aki mindent elkövet annak érdekében, hogy legalább egy gyermeket tudjak szülni. Nem eszek műanyag ételeket! Azok ellen vagyok teljes mértékben! Sosem ettem, csak maximum évente kétszer McDonald’s-os sajtburgert. Sajnos az étkezést nehéz megoldanom. (A saját hazunk most épül ezért jelenet hol anyum, hol apósom főz) és nekik iszonyatosan nehéz elmagyaráznom, hogy nem ehetek, annyit amennyit szeretnek, vagy nem ehetem meg azt ami zsírban vagy olajban sült. Mindenhova vettem olívaolajat valamint kokuszzsirt is, de ők ezt mindig elfelejtik használni. (De természetesen mivel hasmenestol szenvedek így szinte le sem ért a gyomromba már jön is kifelé). Apósom közel 70 éves, neki nem tudom ezt elmagyarázni, mert ő ezt az egészet nem érti. Nem is próbálom már. Anyum meg egyszerűen szerintem be tudja egy “divatbetegségnek”. Néha úgy erzem, hogy ők vannak ellenem, pedig tudom, hogy ők is unokára vágynak, és akaratukon kívül de mindent ellenkezőleg csinálnak. A viták elkerülése véget természetesen eszem valamennyit mindenki foztjebol, de Koránt sem annyit mint előtte és este 6 után egy falatot sem! Szépen mennek le a kilók. 5 kiló van leírva, hogy május 28.-ig mennyen le, most tartok 7-nél.

Multheten voltam a nogyogyaszomnal mert a menszim még mindig nem jött meg. Sajnos nem sok jóval kecsegtetett. Mert a bal petefeszkemen egy 18*12 mm-es folyadékkal teli tuszo van, a jobb oldaliban több mint 30db 2-10mm közötti tuszo látható. DE a baloldali lassan letisztul (előtte ezen 15 db tuszo volt) és a nogyogyaszom szerint ha továbbra is így halad akkor 4-5 hónap múlva lehetséges pozitív teszt, de ez kornatsem biztos!

2018. febr. 26. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!