Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyszárazság ellen mit tegyek?

Hüvelyszárazság ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egész akkor nem kezdődött, mikor fogamzásgátlót kezdtem szedni. 2-3 havonta jártam a nőgyógyászhoz valami fertőzéssel. Több gyógyszert is kipróbáltam, mindegyiktől

volt valami. Aztán jött a hüvelyszárazság. Régen szó szerint folytam szex közben, most meg semmi, pedig nagyon szeretem, kívánom a partneremet. Fáj, dörzsöl, vérzik, ez miatt állandóan felfázok. Nagyon ciki ez az egész, ráadásul még nagyon fiatal is vagyok. Novemberben abbahagytam a gyógyszert, a fertőzések megszűntek, de a szárazság maradt. Mit tehetnék?



2018. febr. 18. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szexhez használjatok síkosítót. Orvosnál voltál vele? Próbálj meg valami hüvelyflóra helyreállítót, lehet az segít.
2018. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Help24 válasza:
40%

Kedves Kérdező!


A hüvelyszárazság egyik gyakori okozója lehet a kevés víz fogyasztás. Ha azonban ez Nálad rendben van akkor érdemes a cukros dolgokat visszafogni ugyanis a cukor és még a szénhidrát is hajlamos ilyen problémát kialakítani ugyanis ez a szervezet számára hatalmas munka és feladat így, ehhez vízre van szüksége amit ha törik ha szakad akkor is elvonja a testedből.


Kevesebbszer szokott előfordulni, de a túlzott Kálium tartalmú „só” is szárazságot okoz nem is beszélve a szépen lassan kialakuló vérnyomás problémák kialakulásáról. Egyet tudni kell a „Kálium” hatalmas gyilkosa minden szervezet számára.


Amit még információként átadhatok Neked, hogy a tusfürdő, valamint a szappanok is kialakíthatnak ilyen hatást így, ezt is érdesnek találnám felül vizsgálni mit is használsz a higiénia megoldásához. Sok hozzám forduló embernek szoktam ajánlani a „Levendula szappan használatát amely nem okoz szárazságot”. Érdemes tehát megismerkednek az interneten a Levendula különféle termékeinek jótékony természetes hatásairól.


Legutolsó sorban pedig az életmódod is befolyásolhatja ezt a problémát így, különösen akkor ha gyakran fogyasztasz egészségtelen termékeket.


Mindazonáltal, szervezeted néha méregtelenítsd és ne sajnáld azokat a napokat mikor csak zöldséget (lehetőség szerint csak zöldeket) és kevesebb mennyiségben gyümölcsöket fogyasztasz sok-sok vízzel „naponta minimum 3L” de nem egyszerre persze :)


Ha ebben az esetben sem múlik el a panasz javaslom, fordulj szakorvoshoz és nem ártana egy vérvételi labor eredmény ami beutalóval azonnal elvégezhető szinte.


Üdvözlettel:

Help24


*Esetleges más gondokkal, problémákkal és egészséggel kapcsolatosan fordulj Hozzám nyugodtan akár itt a privátban és ha tudok megpróbálok segíteni Neked.

2018. febr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. febr. 19. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten szarazsagra,de nekem az Ovestin krem segitett.A Cikatridina is ilyen tunetekre van meg,ha jol tudom a Vagisan is.
2018. febr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Cikatridina nagyon jó!!!
2018. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!