Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló, antibiotikum....

Fogamzásgátló, antibiotikum. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve szedek fog.gátlót...

Januárban beteg voltam 2 hétig. Direkt kértem hogy ne írjon fel olyan gyógyszereket mert fog.gátlót szedek csak még is szükség volt rá mert elkezdett zörögni a mellkasom... majdnem tüdőgyulladást kaptam...

A lényeg, hogy január 25től 3 napig antibiotikumot szedtem és a 27-ei fog.gátlót (1 szemet) nem vettem be, és 28án és 29én együtt voltunk a párommal.

Van még a tablettából 7 szem. Vasárnap szurkált a hasam nem igazán értettem és most hétfő óta kicsit barnázgatok... kedden volt egy minimal vér... jövőhét csütörtökön 1-jétől lenne a 7nap gyógyszer mentes hetem...

Semmi más "tünet" nincs csak ma kezdett kicsit feszülni a melleim...

Lehet terhesség?

TESZEM HOZZÁ IDÉN SZERETNÉNK BABÁT! Ha esetleg, talán, mégis lehetne ez terhesség akkor örülnénk neki!

Köszönöm a tanácsokat-tapasztalatokat :)



2018. febr. 22. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumos kezelés alatt és után még egy hétig kiegészítő védekezés szükséges. A barnázás mondjuk lehet a kihagyott szem miatt is, vagy mert az antibiotikus szedése alatt bevett fogamzásgátlók nem tudtam felszívódni. Nyilván lehet terhesség, 2 hét múlva csinálj egy tesztet.
2018. febr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Rendben

Nagyon szépen köszönöm :)

2018. febr. 22. 18:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám, hogy terhes vagy, de azért majd tesztelj egy hét múlva. Úgy tudom az akkor bevett gyógyszer még nem károsítja a magzatot. Mire a megtermékenyített pete a méhbe letelepedik, az elég sok idő. Addigra már kiment a gyógyszer hatása.
2018. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. febr. 22. 18:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha jol tudom nem mindegyik antibiotikum gyengíti a hatását, legalabbis nekem ezt mondta a haziorvsom. :) ha szeretnetek babát szurkolok hogy sikerüljön :)
2018. febr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönjük 😊😊😊

Örülnénk neki! Idén úgy is tervben van :D

2018. febr. 23. 08:56
 7/12 anonim ***** válasza:
De ha gyereket akartok, akkor viszont hagyd el a gyógyszert, és védekezzetek gumival, mert bárki bármit mond idő kell, mire kiürülnek a mesterséges hormonok, plusz visszaáll a rendes ciklusod.
2018. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen igen ezt tudom

Még van 2 havi levél azt végig szeretném szedni... nyárig vagy nyár végig van még egy kis elintézni valónk és utána

De köszönöm

2018. febr. 23. 11:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Miújsàg van veled azóta kérdező?
2018. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia

Annyi hogy csütörtökön kezdtem meg ugye a 7 gyógyszermenetes napokat....

Na most nem jön meg... 😂 pedig na már a 4. napon tartok!

Ma reggel volt egy pici barnázás és ennyi

Szerinted?

2018. márc. 4. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!