Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volina fogamzásgátlót kaptam...

Volina fogamzásgátlót kaptam enyhe IR elfedésére. Persze csinálom a diétát és mozgok, de a hajhullás miatt kénytelen vagyok szedni. Volt akinek bevált hajritkulásra?

Figyelt kérdés
Sajnos a lelki kár már nagyobb, minthogy várni tudjak a diéta+sport hatására, így kérlek ne írjatok olyanokat hogy a hormonok nem jók. Tudom én, de gyereket már nem szeretnék, így szedhetem folyamatosan.

2018. febr. 26. 22:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! én sajnos együtt tudok érezni veled,én ráadásul hajlamos is vagyok trombózisra,de már mégis gondolkodom,hogy inkább a gyógyszert,mert lelkileg én is tönkremegyek már a hajhullásba,egyszerűen genetikalilag elkéesztően dús és sok haja volt és van mindenkinek a csládban és meg kopasz leszek attól tartok. aki úgy válaszol hogy ezt nem érti meg mert nem volt ilyen helyzetben,az könynen beszél
2018. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mert? Mert megprobalok segiteni, hogy tisztan lássatok?? Felőlem szedjétek azt a szart, sajnos megakadalyozni nem tudom! Csak tudjatok rola, hogy a kopaszsaghoz képest sokkal sokkal nagyobb gond lehet belole. Es amikor majd abbahyagyjátok a tabletta szedését, sokkal rosszabb gormaban fog visszajonni! Honnan tudod, hogy nem tapasztalatbol beszelek??
2018. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
én sem vagyok a gyógyszer híve,sőt én győzködtem az orvosom,hogy azt nem szeretném,majd a diéta+sporttal megoldom,de már akkora a lelki megpróbáltatás,hogy már az is akadályozza valószínűleg a gyógyulást..és igen,néha arra gondolok,hogy leszarom,ha belehalok belehaltam,de legalább nem veszítem el a hajam,ami eddig az ékszerem volt és nem úgy fognak rám elékezni mint a kopasz szánnivaló lány..ja és járok pszichológushoz,még mielőtt,de a hajamat ő sem tudja visszanöveszteni,tehát az is egy elég felesleges kör,elképszető károkat tud okozni amikor vaaki,én például 21 évesen parókákat kell nézegessek és tincsekben hullik ki a hajam,miközben másfél éve még mindenki csak a nagyhajú lányként ismert aki a nevemet nem tudta.
2018. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Persze, a te dolgod. Az orvos azért irja fel, mert az a legkönnyebb. Van más megoldas is, ha nem nézel utána a te bajod. De ha vállalod akár a halált is, akkor nincs miről beszélni. Én azért szóltam, mert az orvosok mélyen hallgatnak a dologról, szerintem viszont igenis joguk van tudni a nőknek! Jó egészséget kivanok :)
2018. máj. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló vagyok. Én, mielőtt bármilyen gond lett volna a hajammal, borzasztóan ellene voltam minden hormongyógyszernek, kizártnak tartottam, hogy valaha is beszedjek akár egy szemet is. Sajnos van az a kétségbeesettség, amikor a legerősebb elhatározás is meggyengül... Életmóddal pl. az én problémámon aligha lehet segíteni, pedig lehetőségeim szerint igyekszem a leginkább odafigyelni, törődni magammal. "Csak úgy valamiért" a mellékvesém több férfi hormont termel, aminek már gyerekkoromban is voltak jelei, de a hajam "csak" 3 és fél éve kezdett hullani. Ha a férfi hormonokkal van gond és nem pl. inzulinrezisztencia van a háttérben, akkor csinálhatsz akármit, hormon gyógyszer nélkül soha az életben nem tudod a hatásaikat kivédeni. Természetesen a gyógyszer megválasztásánál mérlegelnie kell az orvosnak az előnyöket/hátrányokat, esetleges hajlamokat, egyéb betegségeket is beleértve.
2018. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!