Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ebben az esetben ti váltanátok...

Ebben az esetben ti váltanátok orvost?

Figyelt kérdés

Régóta küzdök hüvelyi fertőzésel, már a 3. féle gyógyszert kapom rá, de egyenlőre nem érzek javulást.

Az orvosom még nem vett le egyszer se kenetet, csak a tünetek és sima vizsgálat alapján diagnosztizált, illetve azt mondta, hogy úgyis sokat kéne várni rá...

Eddig azért hozzá jártam, mert kis település, gyakorlatilag ő van vagy az SZTK, ahol ennyire se foglalkoznak veled..

Ezenkívül kicsit erőlteti a rákszűrést is, viszont így, hogy folyamatos panaszaim vannak nem látom értelmit, hiszen biztos P3 lenne a fertőzés miatt..

Én úgy gondolom, hogy jó lenne, ha alaposabban is megvizsgálna vki, viszont anyukám szerint túlaggódom, akihez járok, az is jó orvos.

Ti mit gondoltok?


20/L


2018. febr. 27. 20:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

*

az talán még fontos, hogy még nem élek nemi életet...

2018. febr. 27. 20:21
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Két lehetőség van:

1. Megpróbálod az sztk orvost, ennél jobban nem tud belesz...ni a dologba (ez, akihez jársz, egy sarlatán, nem orvos)

2. Elmész egy távoli orvoshoz.

2018. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Amúgy egy jó fej orvos lehet az akinél te diktálsz és az van amit te mondasz. Nem is hallottam még ilyent, hogy hüvelyfertőzése van valakinek és megmondja az orvosnak, hogy ne legyen rákra szűrve, mert úgyis P3. És akkor az orvos nem is szűri meg :D
2018. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Először azt kellene megtudni, milyen fehérneműt viselsz.
2018. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
A rakszurest azert erolteti, mert az mutatja a gyulladast amibol kovetkeztetni tud a betegsegre, ezaltal kezelni azt. Ha vele nem vagy elgedett, setalj be az sztk rendelesre, nezd meg ott milyen, igaza van annak aki irta, ennel rosszabbat nem tud csinalni. Amugy keress fel egy kozeli varosban levo jo orvost, akirol jo tapsztalatok/velemenyek vannak, talan o segit. Egyebkent nem is ertem nalatok ez hogy van, ha maganrendelesen Te kered, meg kell hogy csinalja a tenyesztest, mert sajat koltsegedre megy, ott majdnemhogy te dirigalsz. Nem azert irom de nem egy ismerosom megy ugy nogyogyaszhoz hogy csak egy ultrahangert jott mert szeretne biztos lenni abba hogy minden rendben de amugy smmi panasza, de azert a helyedben az orvosi javaslatot is elfogadnam, csinalja csak meg a rakszurest.
2018. febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Igen.

Tény, hogy nem kell minden egyes hüvelygyulladásnál tenyésztést venni, mert felesleges és költséges. Egy gombát ránézésre is fel tud ismerni egy orvos, akkor nyilván ad valami gombaölőt, ha vegyes baktériumnak néz ki, arra is vannak kombinált készítmények.

Viszont ha a terápiára nem szűnik, sőt, már a 3.-ra sem, akkor igen is meg kellene nézni, hogy egyáltalán mi okozza.


És egyébként hüvelygyulladásnál tényleg nem kellene rákszűrést levenni. Az más kérdés, hogy az orvosok nagy része - főleg SZTK-ban - leveszi. Enne egyébként nem feltétlenül az az oka, hogy hülye az orvos, hanem az, hogy tisztában vannak vele, hogy a nők jelentős része, ha elmúlik a panasza, nem jön vissza rákszűrésre...

Inkább leveszik, hogy tutira legyen meg, minthogy utána megint 10 évig ne legyen egy darab cytológiája se a betegnek. Ha gyulladás van, azt általában egyébként is jelölik a leleten, sőt, ha felismerhető az adott kórokozó (pl. gomba vagy trivhomonas), azt is oda szokták írni.

De igaza van a kérdezőnek abban, hogy igazából a hüvelygyulladás kezelése után lenne érdemes rákszűrést csinálni.

2018. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Félre értitek, nem én döntöttem úgy, hogy nem csinálhat rákszűrést, a vizsgálat végén mondta, hogy kéne szűrést csinálni, ha legközelebb megyek..

Én kértem, ahogy vegyen kenetet, azt mondta, hogy nincs értelme, ha azt mondja, hogy a rákszűréssel kiszűrhető az, hogy mi a gond, akkor már rég előtte ülnék szétett lábakkal.

Engem az idegestí, hogy azonkívül, hogy megvizsgál kézzel semmiylen vizsgálatot nem végez és már 2 hónapja küszködök, a 3. féle gyógyszert használom és nem szűnnek a panaszok, a pénzt viszont fizetem...


Egyébként normál, pamut fehérneműt viselek, tényleg minden rizikót próbálok kiszűrni,ami hajlamosíthat a fertőzésekre, annyi, hogy szőrtelenítek, de aktívan sportolok, így nem lenne túl gusztusos, ha nem szedném le a szőrt...

2018. febr. 27. 21:04
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenben követtem eddig az orvos utasításait, tehát "jó beteg" voltam, eddig egyszer sem kérdőjeleztem meg azt,a mit mondott, de láthatóan nem javulok, és továbbra se tudom még azt se, hogy mi a probléma, annyit mondott, hogy nem gomba..
2018. febr. 27. 21:09
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy hüvelyváladéktenyésztést levehetne, ha már a 3. féle gyógyszert adja. Nem értem, miért esne olyan nehezére.
2018. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mi a panaszod és eddig milyen gyógyszereket kaptál rá?
2018. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!