Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bébiszittert váltanátok ebben...

Bébiszittert váltanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A gyerekkel való kapcsolata rendben van, nem tudok problémát említeni.

Viszont most hosszabb kihagyás volt, nem volt szükségünk a szolgálataira. Egy héttel ezelőtt jeleztem, hogy hétvégén, megbeszélt időpontban várjuk. Visszajelzett, hogy rendben.


Tegnap a biztonság kedvéért ráírtam, hogy akkor a hétvége ugye rendben, hiszen minden programunkat ehhez igazítottuk. Hívott, de mivel a gyerekkel foglalkoztam éppen, csak fél órával később hívtam vissza (nyolc után pár perccel), akkor már nem vett fel.

Ma ráküldtem egy sms-t, hogy egy ráérek igen/nem jellegű választ küldjön már, mert tudnunk kellene.


A reakció: "Tegnap kerestelek, de nem értelek el, nyolc után nem tudtam felvenni a telefont, a részleteket pedig okkal nem szeretném sem Facebookon, sem sms-ben megbeszélni, majd ma délután hívlak"


Egy egyszerű eldöntendő kérdés volt, nemt udom, hogy mi a fene lehet, ami miatt mindenképpen telefonon kellene beszélnünk. Ráadásul péntek van és még mindig nem tudom, hogy holnap számíthatunk-e rá...


2016. máj. 6. 15:28
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
Kéreti magát. Azt hiszi ő a jani. Szerintem keress gyorsan helyette másikat, ő neki meg jó lecke lesz, hogy a munkaadója te vagy, és nem te könyörögsz neki, hanem ő neked.
2016. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Közben elértem, annyi volt a nagy titok, hogy felvették teljes munkaidőben egy bölcsődébe és nem tud már bébiszitteri munkát vállalni.

Hogy ez miért volt akkora titok, hogy sms-ben sem lehetett elmondani? Ráadásul nekem kellett külön rákérdeznem...

Felrobbanok.

2016. máj. 6. 15:39
 3/16 A kérdező kommentje:
Ugyanitt Újpestre bébiszitter kerestetik...
2016. máj. 6. 15:44
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom nem bejelentett munkaviszony, hanem egy egyszerű szóbeli megállapodás. Itt senkinek semmi joga és kötelezettsége nincs. Ha nem akar nem megy, ha nem akarsz nem adsz neki pénzt.


Nem csicska és hiszem, hogy nagy lecke lesz, ha többet nem hívjátok, mert valószínűleg már hívta más míg nektek nem volt szükség a szolgálataira, vagy egyéb más dolga van.


Amúgy meg ez a "jelezgetés" is egy idő után megalázó. Miért nem lehet megtisztelni a másikat egy szóbeli hívással, ha már ráadásul egy hosszabb kihagyás volt.


Egyetem alatt én is jártam gyerekekre vigyázni, meg korrepetálni és nagyobb kihagyások után is fel tudtak hívni a szülők, hogy élek-e, jól vagyok-e, ráérek-e még.


Keressél másikat, a bébiszitter is jobban jár!

2016. máj. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
* nem hiszem
2016. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egy héttel ezelőtt felhívtam és telefonon egyeztettünk. Tegnap a biztonság kedvéért írtam rá. Ha nem keresem, lehet, hogy ki sem derül, hogy nem ér rá?
2016. máj. 6. 15:55
 7/16 A kérdező kommentje:
Négyes, egyébként kérlek, olvass, mielőtt kommentelsz.
2016. máj. 6. 15:56
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem te viselkedtél furán vele. Ahhoz képest ő tök jól reagálta le. Kicsit olyan csicskáztatás jellegű volt ezek a jelzések. Nem sms-ben kell megbeszélni az ilyet, hanem telefonon. Lehet elvállalta volna még a most hétvégét, de ezekkel az smsekkel, amiket küldtél neki, inkább meggondolta.
2016. máj. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Csináltam én is ilyesmi munkát másfél évig. Amikor beteg lett a sajátom, és szóltam a szülőnek (aki mellesleg el tudott menni a gyerekéért, szimplán kényelmi okokból jártam én érte), akkor úgy reagálta le, hogy én állandóan lemondom. Másnaptól többet nem mentem.
2016. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

4-es vagyok. Olvastam, de nem írtad, hogy telefonon beszéltetek. Azt írtad jelezted, és ő visszajelzett. Ez nem telefonbeszélgetésre utalt. Pedig többször is elolvastam amit írtál, mielőtt én is írtam.


Félreérthető így a történet.


De a kérdésed tulajdonképpen megválaszolódott, mert ezek szerint muszáj váltanod.

2016. máj. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!