Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagyhatom a fogamzásgátlót...

Abbahagyhatom a fogamzásgátlót ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy egy hónapja Lindynette 20-at szedek, előtte Samba-t szedtem 3 hónapig. A mellékhatások mindkettőnél elég intenzíven jelentkeztek: hányinger, fejfájás, köztes vérzés, és mintha a vércukrom és a vérnyomásom megzavarodott volna. Előtte sose voltam ilyen problémáim, de amióta szedem a fogamzásgátlót 1-szer elájultam és vagy 4-5-ször pedig majdnem. Tegnap este végképp meguntam ezt az egészet, úgy döntöttem, hogy leteszem a fogamzásgátlót, amiből még van 3 szem. (Lindynette) Abbahagyhatom most is vagy szedjem végig a levéllel?


2010. jún. 9. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egyfázisú a tabletta (mindben ugyanaz van), akkor abbahagyhatod. Ha többfázisú, akkor szedd végig, mert felborítja még jobban a hormonjaidat.
2010. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

A Lindynette egyfázisú, akkor abbahagyom. Köszönöm a válaszod!

2010. jún. 9. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam nem szabad levél közben abbahagyni!! Csak nagyon súlyos mellékhatások esetén. Szerintem hívd fel az orvosod!
2010. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már többet nem fogja szedni akkor bármikor abbahagyhatja.
2010. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, van aki nagyon érzékeny rá sajnos..:S szerintem hamár kettő fajtánál is jelentkeztek a mellékhatások, akkor a többi tablettánál is fognak. szerintem hagyd abba a szedésüket (énis lindynette 20 at szedek, azt bármikor befejezheted)

keress fel egy nőgyógyászt persze aki szakszerűbb válaszokat tud adni, pl arról hogy akkor milyen másfajta módszerrel próbálj védekezni ha a gumi nemtetszik.

egyik ismerősöm is ugyanígyvolt, de neki semmilyen módszer nem vált be csak a gumi.. szerintem úgy elég nehéz a dolog, főleg hogy már 30 éves..

2010. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!