Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen nemi úton (is) terjedő...

Milyen nemi úton (is) terjedő betegségekre szűrnek a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy szűrnek ezekre: go, soor, tricho. A go az gondolom gonorrhea, a trichomoniasis egy fertőzés és másutt olvastam, hogy a soor gomba.
2018. márc. 6. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak szifiliszre és hepatitis B-re.
2018. márc. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZÖNÖM! Ó igen, akkor mégis jól emlékeztem, hogy szifiliszre is. És tegnap láttam, hogy hepatitis B-re. Am. terhesség végén még streptococcus-ra is.
2018. márc. 7. 09:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Gonorrheára és trichomonasra nem szűrnek rutinszerűen, csak ha indokolt. Protokoll szerint csak szifilisz és hepatitis B. A Streptococcus pedig nem nemi betegség, egy csomó nő hüvelyében megtalálható panasz nélkül. Csak mivel a babánál gondot okozhat, ezért terhességben nézik azt is. Illetve még szűrnek toxoplasmára, de az nem nemi úton terjed.
2018. márc. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Viccesnek tartom, nekem azokra szűrtek, amiket írtam (go, soor, tricho), úgy, hogy teljesen monogám párkapcsolatban éltem, 27 évesen harmadik szexuális partnerrel. (Szóval az indokoltságot megkérdőjelezem.) Igaz, ennek 18 éve, talán változott a protokoll.
2018. márc. 8. 11:49
 5/5 A kérdező kommentje:

Második terhesség idején elvégzett vizsgálatok, ezeket találtam:

cytomegalovirus IgG, IgM

rubeola virus IgG, IgM

toxoplasma gondii IgG, IgM .

2018. márc. 8. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!