Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » "Barnázás". Talán a fogamzásgá...

"Barnázás". Talán a fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés

Immáron 2. alkalommal fordul elő, hogy menzesz helyett csak barna folyás jelentkezik. Az is csak éppenhogy. 2napig maximum 3ig tart, és szabályosan jön, amikor jönnie kell. Menzesz előtti hétben erős görcseim vannak már a kezdetektől fogva, menzesz alatt is. Fél éve gyógyszert szedek, ugyan csak minitablettát Azália néven, mivel csak ezt szedhetem. Előfordulhat, hogy a tabletta miatt változott így meg, és el fog múlni? Eleinte erős vérzésem volt tőle, volt hogy másfél hetet késett majd 2x egymás után mindössze 2 hét kihagyással 3-4 napig tartó vérzésem volt. Nincsenek különös tüneteim, a teszt pedig negatív. Elképzelhető, hogy a tabletta szórakozik a biorendszeremmel és most ehhez van éppen kedve?


L20



2018. márc. 6. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Betegtájékoztató:

"Az egyik hátránya, hogy az Azalia szedése során rendszertelen időközönként hüvelyi vérzés fordulhat elő. Az is előfordulhat, hogy a vérzése teljesen kimarad."

2018. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a betegtájékoztatót magam is elolvastam, de erre nem igazán tér ki. az orovosom annyit mondott, hogy mindegy mi van szedjem csak tovább, én pedig így is tettem. a kimaradás, vagy a zavar nem ért váratlanul. azokról tudtam, hogy biztosan a gyógyszer.
2018. márc. 6. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Neked nincs menstruációd. Megvonásos vérzésed van. Ez egyre kevesebb mennyiségű lesz, ahogy szeded a bogyót. A fogamzásgátló elvékonyítja a méhnyálkahártyát, hogy ha esetleg mégis megérik egy pete, ne tudjon beágyazódni (alapból a peteérést is gátolja, de több módon véd). Így a vérzés mennyisége is csökken, hiszen egyre kevesebb méhnyálkahártya válik le. Ez teljesen normális, a legtöbb fogamzásgátló így működik.
2018. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tájékoztatóban az is benne van a mellékhatásoknál,hogy a tabletta szedése alatt előfordulhat menstruációs görcs.

A rendszertelen vagy a kimaradt vérzés sem okozott meglepetést,hiszen írtad is.


A vérzés mennyiségét illetően is itt van a válasz:

"A készítmény szedésének ideje alatt szabálytalan időközönkénti hüvelyi vérzés jelentkezhet. Ez lehet éppen csak enyhe pecsételés, amely még betét használatát sem teszi szükségessé, de lehet komolyabb vérzés is, amely jobban megfelel egy vérzés periódusának és tisztasági védelmet igényel. Előfordulhat, hogy egyáltalán nem jelentkezik Önnél vérzés."


Konkrétan a leírásodban az összes kérdésedre megkapod a választ a tájékoztatóból,ráadásul a doki is mondta,hogy ezek a tünetek,amiket produkálsz,normálisak.

2018. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!