Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20 évesen pattanásos? El...

20 évesen pattanásos? El vagyok keseredve!

Figyelt kérdés

Sziasztok, idén töltöm a 21.életévemet és még mindig, mint tini koromban pattanásos vagyok. Pár napja mult el a menstruációm és mostanra (tehát ma estére) több gyulladt pattanás is volt az arcomon amik iszonyúan fájnak és viszketnek. Egyébként a hónap minden napján pattanásos vagyok. (a miteszerekről ne is beszéljünk)

20.-án megyek bőrgyógyászhoz (magán) mert a körzeti - vagy hogy hivják- kihül a tudása a Zyneritnél, ami kb semmit nem javított az arcomon, de az még régebben volt.

Más lányoknak miért van olyan szép sima arcuk? nekem meg miért ilyen ronda? igen, irigyelem őket, és engem nagyon zavar, nem csak hogy ronda, hanem hogy viszket és fáj is. Valamelyik nap már sirtam is miatta, ugyan nem vészes, de nagyon is ronda, és egyébként nincsenek hegek az arcomon, ami a pattanástól szokott lenni, nem használok alapozót se semmilyen smink cuccot csak szememre és számra. Jelenleg Oriflames arctisztítót és arctonikot használok, ilyet


[link]


[link]


valami ötlet valakinek esetleg?



2018. márc. 9. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Ne egyél csokit,zsíros dolgokat ,hagyd el az erősen cukros ételeket/nasikat

Szappanos víz reggel, este ( egyébként van miccelás víz vagy hogy kell írni, az magyarul szappanos víz 2000Ft ért tehát lehúzás )


Nagyon sok lánynak azért szép az arca mert van 5kg smink rajta

Igyál több folyadékot(vízet)

Én elhagynám azt a bőrradírt amit küldtél, nem is helyettesíteném más radírral

2018. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ha már megvettem, szerintem elhasználom. Egyébként akin smink van is látszanának a "ragyák"
2018. márc. 9. 20:33
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

A pattanások az emésztéssel elég erős összefüggésben állnak, amíg az emésztés nem jó addig pattanásos lesz a bőröd


az emésztés pedig azért nem jó mert olyan ételt viszel be a szervezetedbe amit nem képes feldolgozni


ha nagyon érdekel, és nagyon meg akarod oldani, akkor kísérletezni kell különféle ételek elhagyásával


a legjobb lenne, ha mindenből bio-t vennél, egy darabig nem ennél semmi mást csak gyümölcsöt, ilyenekkel lehet kísérletezni, és szép lassan visszaépíteni a diétádba az ételeket, egyesével


a bolti tejet, ha még nem iktattad ki az étkezésedből akkor javaslom erősen, a glutén tartalmú szénhidrátokkal egyetemben


először arra törekedj, hogy ne legyen pattanásod legalább egy hétig, én ezt pl 3 napos vízböjttel el tudtam érni, utána pedig csak gyümölcsöt ettem


elég mély a nyúl ürege, ha tényleges egészségre vágysz akkor kezd el kutatni

2018. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tejet nem iszom, mivel laktózérzékeny vagyok.
2018. márc. 9. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg kérd ki egy kozmetikus véleményét is.
2018. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1#es vagyok

Azért mert bio valami nem jelenti azt,hogy feltétlenül jót is tenne az Ő bőrének, lehet venni pl bio csokit amivel még rátesz egy lapáttal az egészre

2018. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Leírom, hogy én hogyan csinálom.

Reggel és este közönséges babaszappannal és meleg vízzel alaposan megmosom az arcom. Ha már tiszta, átfordítom a csapot és megvárom, hogy jó hideg legyen a víz.A hideg vízzel még néhányszor leöblítem.Ez jót tesz a keringésnek, és felfrissít.

Ha megjelennek pattanások, nem nyomkodom hanem éjszakára bekenem őket Tetran kenőccsel, az enyhébbekre Neogranormont használok.

Semmi mást nem használok az arcomra.

2018. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vundika válasza:

Szia! Én egy 27 éves 18hetes kismama vagyok.. Elmeselem az én történetemet.. KB én is 21 22 éves lehettem mikor kezdődtek ezek a problémák.. Elkell mondanom rettenetesen ronda voltam gyullad nagy piros fájdalmas pattanások jöttek rám.. Elmentem egy bőrgyógyászhoz az írt fel kenőcsöt arclemosokat gyógyszertári dolgokat nagyon olcsók voltak.. Plusz fogamzás gátlót.. Ezek mind egyben nagyon hamar és nagyon sokat segítettek szinte gyönyörű volt az arcom.. NE Egyél csokit vaníliát magvakat dió mogyoró stb.. Ne igyál Colát nagyon sokat árt... Nagyon nehéz lemondani ezekről de hidd el megéri..

Viszont most hogy teherbe estem kB a 13.hettol újra eljöttek ezek a ronda iszonyatos pattanások felbirtal a hormon.. Ismét voltam bordokinal antibiotikumokat és szteroidos kenőcsöt írt fel.. Sokat nem segített.. Nem jártam eddig sehova csak a 4 fal közt voltam.. Most 17 18 hétre kezd szépen letisztulni de kenem még a szteroidos kenőcsel este kék kenőcsel kenem nappal.. Én azt ajánlom neked ha nem szeretnél mostanában meg kisbabát akkor menj el nodokihoz és mond meg neki írjon fel a pattanás ad miatt fogamzás gátlót ugyan is van direkt olyan ami ezen segít.. Remélem tudtam valamennyit segíteni.. És fel a fejjel helyre fogsz jönni.. Legyen szép napod :)

2018. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
utolsó! köszönöm:) hát nem tervezek még egy jó pár évig gyereket... gondolkodtam rajta, a fogamzásgátlón, de még nem tudom, majd egyszer talán elmegyek anyával :) neked pedig gratula :)
2018. márc. 11. 18:55
 10/10 anonim válasza:
Hagyd el a tejet, tejtermékeket, a sajtot! Jobb lesz.
2018. márc. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!