Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akik szedtek Pajzs komplexet...

Akik szedtek Pajzs komplexet pajzsmirigy alulműködésre: -mennyi idő után kezdett hatni? -étrendvaltozas és mozgás mellett sikerült fogyniuk? Érdekelnének olyanok tapasztalatai akik szedik.

Figyelt kérdés

2018. márc. 9. 21:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem soha, de rákerestem a kérdésed miatt. A jelenlegi ismereteim alapján nem is szedném. Ennek okai:

- Kevés a napi 100 mcg szelén, ami egy tablettában van. Igaz, lehetne többet is szedni a leírásban javasoltnál, de...

- Nem organikus szelén van benne. A nátrium-szelenit is jó LEHET, de nem biztos, mert a felszívódása nem annyira jó. (Elsőre én is hasonló terméket vettem, de mivel nem volt mérhető eredménye, átálltam organikus szelénre, ez a szeleno-metionin.)

- Van benne jód. A jód valóban szükséges a pajzsmirigy jó működéséhez NORMÁL állapotban, illetve akkor, ha az alulműködés NEM autoimmun betegség következménye. Márpedig az esetek többsége (kb. 90%-a) autoimmun, ez az ún. Hashimoto-thyreioditis. Ez esetben a jód TILOS, mert serkenti a gyulladást.


Tehát ha azon "szerencsés 10%" közé tartozol, akiknek nem Hashimoto-szindróma okozza az alulműködést, akkor megpróbálhatod, de én nem tartom jó választásnak ekkor sem.


A második kérdésedre: én eredetileg nem változtattam étrendet, és nem mozogtam pluszban. Ettől még normál esetben nem kellene hízni, nekem sajnos mégis "sikerült", nem is keveset. Ez is általános jelenség sajnos, sőt, sokak tapasztalata, hogy alacsonyabb kalóriabevitel és fokozott mozgás ellenére is híznak, vagy az addig felszedett kilókat nem tudják leadni. Ez általában akkor szokott lenni, amikor a kapott gyógyszer nem megfelelő az egyénnek. (T4 hormonnal kezelnek mindenkit, és az sokszor nem alakul át megfelelő mennyiségben T3-má. Ekkor kellene váltani, viszont Magyarországon alig van olyan doki, aki hajlandó felírni kombinált készítményt, vagy simán T3-készítményt, és ezek ráadásul csak külföldről szerezhetők be. Viszont a fogyást többnyire beindítják.)

2018. márc. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!