Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas prolaktin színt PCO-s -...

Magas prolaktin színt PCO-s - IR és pajzsmirigy alulműködés mellett kezelendő?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a magasabb prolaktin színt kezelendő akkor, ha már IR-re és pajzsmirigy alulműködésre is szedek gyógyszert? Ilyenkor is szoktak még rá külön gyógyszert adni?

Az értékem 880 mIU/l lett (ref. 40,00-530,00)



#magas prolaktin színt
2014. jan. 23. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
prolaktinra külön gyógyszer van(bromocriptin vagy norprolac). IR-re pedig metformint szoktak adni. PM alul működésre L-tyroxint vagy mit adnak. szerintem nem fogod megúszni a 2-3 féle gyógyszert. de ez csak spekuláció, majd az orvos eldönti hogy mit ír fel.
2014. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Merckformint meg L-thyroxint már szedek. Csak nem tudom, hogy ez elég-e, vagy ilyenkor még szokott-e kelleni a Bromo gyógyszer is. Amit nagyon nem szeretnék, azt hallottam, hogy nem túl jók a mellékhatásai..
2014. jan. 23. 19:37
 3/14 anonim ***** válasza:
én szedtem tényleg nem kellemes, de választhatod helyette a norprolacot. az egy fokkal jobb. ha az se akkor marad a dostinex. ehhez nehezebb hozzájutni, tapasztalatom nincs róla.
2014. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi a választ! :)

és neked is ilyesmi prolaktin értékre írták elő?

2014. jan. 23. 20:52
 5/14 anonim ***** válasza:
nálam más volt a baj. normál prolaktin mellett kezdett el jönni a tejem és akkor kezdett ugrálni az érték amikor gyógyszert kezdtem el szedni(volt, hogy csak 1 dobozzal szedtem be, pedig folyamatosan kellett volna, vagy kimaradt 1-2 szem mert elfelejtettem, de olyan is volt, hogy azért ugrott meg mert csökkentettem az adagot, hogy kitartson a doboz a következő vásárlásig) 25-nél nem volt magasabb eddig. amikor szedtem rendesen a gyógyszert akkor 1-2 volt az érték, legelőször pedig 10.
2014. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mikor kezdted el szedni a Met-et és az L-thyroxint?

Mert ha mostanában, akkor lehet, hogy a PCOS vagy PM miatt magas a prolaktin.

Ha viszont már szeded legalább 3 hónapja, akkor kell a Bromo is. Viszont érdemes a vérvételt megismételni, mivel stresszhormon a prolaktin, lehet, hogy csak épp a vérvételkor felugrott egy picit.

2014. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Már több, mint 1 éve szedem mindkét gyógyszert. Egyszer már felment picit a prolaktinom kb 700-ra, majd újra 500 alatt lett és most ismét megugrott, most ugye 880.
2014. jan. 23. 22:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg csak stressz okozza.
2014. jan. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Itt olyasmi stresszre gondolsz, hogy a vérvételnél izgulok, vagy általános stressz?
2014. jan. 24. 14:09
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő okozhatja. De a lényeg, hogy volt közben egy normál értéked. Azért beszéld meg a dokiddal, lehet, hogy indokiltbak lát minimális dózisú Bromot, de igazából szükségtelen. A ciklusod beállt? Van peteérésed? Mert ha igen, akkor végképp nem kell a prl-nal foglalkozni.
2014. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!