Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan adjam oda a hálapénzt?

Hogyan adjam oda a hálapénzt?

Figyelt kérdés
Volt egy nőgyógyásazti problémám, de végül nem lett műtét. Jövő héten megyek az utolsó kontrollra, csak hogy lássák minden rendben van e. Viszont a doki aki ott kezelt mindig kórházba hívott be ügyeleti időbe, vagy amikor rendelt valamelyik ambulancián, mert kórházba jobb eszközök vannak mint neki magámba. Rengeteget segített, területileg nem is hozzá tartozom, és kb 5x vizsgált így. Most szeretnék neki pénzt adni, de nem tudom hogyan és mikor hogy ne legyen kellemetlen, mert hát asszisztens mindig van.
2018. márc. 17. 23:33
 1/6 anonim válasza:
58%

Sehogy. Egyrészt bűncselekménynek számít, másrészt erkölcsi kérdéseket is felvet az, ha elfogadja.

Egyébként erre esküdött fel, ezért fizeted a tb-t évek óta, az ilyen ellátásnak alapnak kell(ene) lennie.

2018. márc. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Bonbon vagy bor (nem tudom ferfi vagy no) egy diszzacsiba es mellé a boríték. Az asszisztensnek is vigyél egy bonbont.
2018. márc. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

"Egyébként erre esküdött fel, ezért fizeted a tb-t évek óta, az ilyen ellátásnak alapnak kell(ene) lennie."


Nem így van. A kérdező leírta, hogy körzeten kívüliként, ügyeleti időben foglalkozott vele a doktor.


Plusz munkát csinált az asszisztensének is.


Példa: baleseti sebész kedvességből illetve biztosítva azt, hogy a sikeres műtét után ismét személyesen vele találkozzon a páciens (hála lehetőségét megadva), saját ügyeletére hívja vissza, újragipszelést, röntgent is kér, ezzel még 4 embert megmozgat.

Nem szakad bele az eü dolgozó abba az egy kontrollosba, de sokszor nem az az egy van, másrészt az az idő az elvégzett napi műszak után a valóban sürgős betegek ellátására vagy ha lehetséges, pihenésre való.

Jó esetben a lelkes kolléga megkéri a többieket, hogy csinálják meg a kontrollosait, esetleg dob nekik egy csokit. Ha rossz a viszony, megvannak a módszerek arra, hogy a többiek betartsanak a saját zsebre, a kórház eszközeit és munkaerejét használó maszekoló kollégának.


Tehát a válaszom: zacsiban csoki, kávé, dughatsz bele borítékot is, de nem pártolom én sem.

Asszisztensnek is zacsi, csoki.

2018. márc. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, a magánorvosnak FIX tarifája van, minek neki a hálaszar?


Kérdező, sehogy! Ezért tart ott az orvoslás, ahol, mert a beteg tömi az orvos zsebét.


Én soha senkinek nem adtam egy fityinget sem, mégis köszi, élek, pedig voltak sé vannak problémáim.

2018. márc. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Mit nem lehet azon felfogni, hogy jelen esetben az orvos plusz munkát vállalt?


A kérdező leírta, hogy NEM a magánrendelőjébe ment, hanem a kórházba, ráadásul úgy, hogy területileg nem is oda tartozik. Ennek a dokinak az égvilágon semmi köze nem lett volna a beteghez a magánrendelőjén kívül. De mivel nem oda hívta, így nem kérhetett tőle fix összeget sem. Szerintem ez olyan, amit igen is illik meghálálni.


Alapvetően nem pártolom a hálapénzt, szerintem ha valaki szimplán csak a munkáját végzi, akkor azért nem kell pluszban fizetni. De jelen esetben nem ez történt.

És egyébként azért is tart itt az ország, mert az emberek nagyon gusztustalan módon képesek kihasználni az eü. dolgozók jóindulatát is.


Kérdező: Valami kisebb csomagot adj ajándékzacsiban vagy becsomagolva, és ha akarsz, dugj bele pénzt is. Az kevésbé kellemetlen szerintem, mint csak a borítékot dugdosni az orvos zsebébe.

2018. márc. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm, hogy megértetted a lényeget, és a tanácsot is!!
2018. márc. 18. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!