Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akik folyásra kaptak hüvelykúp...

Akik folyásra kaptak hüvelykúpot, azoknak volt valami gond a rákszűrés eredménnyel?

Figyelt kérdés
Ma voltam rákszűrésen, és csinált ultrahangot is az orvos. Azt mondta ír fel nekem hüvelykúpot mert lát egy kevés folyást. Viszont nagyon meg vagyok ijedve hogy a rákszűrés eredményem rossz lesz emiatt. Még sosem volt semmi problémám eddig. Valakinek van tapasztalata ebben?
2018. márc. 22. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A rákszűrés eredményben megmutatkozhat, igen. De csak a gyulladást fogja mutatni, nyilván ha nincsenek rákos sejtek a szervezetben, akkor attól, hogy gyulladásod van, nem fog rákos sejteket mutatni a vizsgálat eredménye. Ha valami meg megmutatkozik, akkor meg miután kikezelnek, az orvos dönthet úgy, hogy egy bizonyos idővel később kéri a vizsgálat megismétlését.
2018. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kérdeztem az orvost erről, de nem nagyon mondott semmit. Csak elkezdett csendben írni a lapomra, meg mondta hogy egy hét múlva lesz eredmény. De azt sem tudom ilyen folyás mitől lehet, hiába kérdeztem nem adott normális választ.


Egyébként semmi más bajom nincs. Az ultrahang után is mondta hogy nincs semmi elváltozás.

De el vagyok keseredve a hüvelykúpos dolog miatt..


Köszönöm a válaszod! Nagyon hasznos volt!!

2018. márc. 22. 18:28
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem is mondta az orvosom, hogy folyásra ír fel hüvelytablettát. Én kiváltottam, elkezdtem használni, de kiderült, hogy allergiás vagyok a gyógyszer egyik összetevőjére, és több mint egy hetes bőgés következett, a szeméremajkaim belül kipattogtak, hógyagosak lettek, szenvedtem mint az állat, jó tanulópénz volt ez. Egy kis folyással lehet élni, engem sose zavart, hogy a nap végére lett egy kis hüvelyváladék-foltocska a bugyimban, és amíg nem jár fájdalommal ez a kis folyás, addig én biztos is, hogy nem csinálok ekkora hülyeséget többé. Az orvosok általába amúgy is szeretnek egy csomó gyógyszert felírni. Aztán azt váltod ki, amelyiket akarod. Háziorvos is megfázásra mindig felír nekem annyi torokgyógyszert, én meg maradok a jó öreg Strepsilsnél meg Mucoprontnál

(Bocsi az offért, csak tapasztalatot írtam le)

2018. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Fertőzés okozza a nagyobb mennyiségű folyást. Van, ami természetes, de az orvos vizsgálat alapján meg tudja mondani látszatra, hogy a folyás normális-e vagy sem, illetve látja, ha van gyulladás. Ezért írt fel kúpot, mert valószínűleg neked van valamilyen fertőzésed.
2018. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nekem fel sem tűnt pedig. Ő is azt mondta,hogy minimális folyást látott. Csak attól félek hogyha nem váltom ki, és jövőhéten kiderül hogy rossz az eredményem akkor mit fog szólni.

Nekem sincs fájdalmam sem, semmi panaszom.

#3: Nagyon durva amit leírtál. Eddig is kétségbe voltam esve ma,de amit te leírtál az végleg elrettentett :(

2018. márc. 22. 20:13
 6/16 A kérdező kommentje:
Már pénzem sem nagyon van ilyenekre. A mai vizsgálat 13 ezer forint volt, fogamzásgátlót is kell kiváltanom, az több mint 7 ezer lesz. Meg ki tudja ez a hüvelykúp is mennyibe kerül.
2018. márc. 22. 20:19
 7/16 anonim ***** válasza:
Én persze elég allergiára hajlamos típus vagyok, meg nem akarlak "belevinni a rosszba", de nekem is minimális folyásom volt, mondta is, kellemetlen szaga sem volt egyáltalán, nem is zavart engem, mégis a 6 tablettából 3-at használtam, aztán dobtam is a kukába. Nagyon megbántam. Általába boldog-boldogtalannak írkálják fel a folyásokra ezeket, ahogy a tantum verdét a köhögésre. Szerintem, ha a folyás minimális és nem is kellemetlen szagú, felesleges használni ezeket. Ha azért van bőven folyás és állagra is fura meg a szaga se jó, akkor érdemes elgondolkodni a tabletta használaton
2018. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én hüvelytablettám azt hiszem 3ezer ft körül volt, 6db-os
2018. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ha az orvos úgy látta, akkor használd. A fertőzésnek van, hogy semmilyen más tünete nincs, csak a kórosabb folyás. És nem hiszem, hogy felül kéne itt bárkinek is bírálnia egy orvost, akinek diplomája van és megvizsgált.

Azért, mert itt az egyik válaszolónak allergiája van, az egy dolog. Sajnálatos dolog, de nem általános. De ha ennek a válaszolónak lett volna egy olyan hüvelyi fertőzése, amit felszálló fertőzést okoz, ő meg nem használta volna a felírt kezelést (hozzáteszem, ha gondot okoz valamelyik gyógyszer, semmi nem zárja ki, hogy az illető visszamenjen az orvoshoz és írjanak fel másikat), akkor könnyen petefészek vagy méhgyulladása is lehetett volna.

Nekem soha egyik hüvelyi panaszra felírt kezeléstől nem volt gondom. Kivéve akkor, amikor fogamzásgátlót szedtem. Akkor a fogamzásgátló annyira tönkre vágta a hüvelyflórámat, hogy örökké fertőzéstől, irritációtól szenvedtem és amikor akkor kaptam bármilyen kúpot, az irritált. Viszont én könnyen megoldottam a dolgokat, letettem a fogamzásgátlót. Lehet neked sem ártana, mert lehet, hogy pont az okozza a folyást is nálad.

2018. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én vagyok az allergiától szenvedő válaszoló. Utolsó: tapasztalatot írtam le, nem felülbírálásnak szántam. Én kegyetlen rosszul jöttem ki ebből az egészből, orvosom szerint semmilyen fertőzésem nem volt, csupán egy kis folyásom, ami mióta az eszemet tudom, azóta van, semmi problémám nem volt belőle mégsem. Sem befolyásolni, sem felülbírálni nem akartam senkit, de úgy vélem saját tapasztalatot írhatok le, végülis az segíthet másokat előbbre
2018. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!