Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájdalomcsillapitó gyógyszer...

Fájdalomcsillapitó gyógyszer hatással van a menstruációra?

Figyelt kérdés
Mióta menstruálok szinte azóta szednem kell fájdalomcsillapitó gyógyszereket. Nem vettem észre semmi változást. A barátnőmnek policisztás ováriuma van, kb. másfél éve állt be a ciklusa. Időnként nagy alhasi görcsei vannak de meg van esküdve, hogy a gyógyszertől nem tisztul ki aminek ki kell és akár meg is allitja a vérzést, mi igaz belőle?

2018. márc. 23. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.
2018. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar be a fájdalomcsillapító a ciklusba.

A barátnőd nem egészséges.A PCOS egyik tünete az erős menstruációs görcs vérzéskor.Nem a gyógyszer miatt görcsöl,hanem a betegsége miatt.

2018. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Közkeletű babona. Teljesen hülyeség. Szenvedjen csak ő vele, ha akar.
2018. márc. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem babona. Legalábbis a régebbi ibuprofen tartalmú fájdalomcsillapítónak volt egy olyan hatása, hogy ha "túl korán" vette be az ember, akkor a görcsök abbamaradtak és pár napot csúszott a menstruáció. Az újabb gyógyszerekkel viszont nincs tapasztalatom, mert a fogamzásgátló mellett nekem már szükségtelen az ilyesmi. Egyébként van egy sokkal jobb gyógymód a görcsökre: igyál egy korty pálinkát.
2018. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Itt arrol van szo, hogy mar menstrual es akkor ha vesz gyogyszer vagy kevesebb lesz (nem tisztul ki rendesen) vagy teljesen megall a verzes. De pl. en 10 eve szedem az ibuprofen csaladbol a gyogyszereket mikor melyik van a gyogyszertarba es nem vettem eszre ilyesmit.
2018. márc. 23. 15:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Algoflexet szoktam bevenni első 2 napban a görcsökre, én is PCOS vagyok és nekem pár órára (kb 3-4) tényleg le szokta csökkenteni a vérzést (meg a görcs is elmúlik) de nem úgy, hogy szinte semmi sincs hanem elviselhetőre mert egyébként eléggé vérzek de sosem húzódott el tőle a menstruációm vagy maradt volna abba ugyanúgy 7 nap után elmúlik pedig nem szedek fog.gátlót se.
2018. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!