Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nogyogyaszati lelet ertelmezes?

Nogyogyaszati lelet ertelmezes?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma meglatogattam a nogyogyaszator mert hat szp mi szo 2 hete verezgetek. 1 hetig barna vmi jott de csak a wc papiron latszott, mult vasarnap ota rendes verzes, de keves, es az is a wc papiron latszik leginkabb. Mondta, h igazabol az UH az egyetlen amit tud csinalni perpill a verezgetes miatt. Meg is tette, lelet a kovetkezo:

Kp tag vagina, norm nagy uterus afv-ban, szabad kornyezetben. A portio nehezen hozhato latoterbe, huvelyben keves menzesznyi verzes lathato.

TVS: norm uterus afv-ban, endometrium szabalyos, 5.8mm

Adnexumokban koros, illetve a Douglasban folyadek nem lathato. Ep konturu holyag. Verzes abbamaradtaval mehnyakszures javasolt.


- mondtam neki, h masfel eve voltam szuresen.... van okom aggodni ez alapjan vagy csak az ordog nem alszik alapon akarja? Ja illetve irt fel tablettat a verzes csillapitasara. Exacylt.

Koszonom elore is a valaszokat

27/L



2018. márc. 26. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tök negatív lelet.
2018. márc. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök negatív lelet, a rákszűrést meg azért mondta, mert évente javasolják.
2018. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor eselyes, hogy hormon gond miatt verzek 2 hete?
2018. márc. 26. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
igen. de ha életedben egyszer fordul csak el ilyen, nem nagyon kell vele foglalkozni. ha ismétlődik, akkor kell kivizsgálás.
2018. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Normal esetben sz.rnek ra magasrol, zavar, hogy nem tudunk elmenni pl a Rudasba vagy vhova parommal, de ez van, viszont 2 hete derult ki, h el van sorvadva a pajzsmirigyem, es osszesen 8 mm atmeroju a 17 helyett. Es van panikbetegseg, fogyni nem tudas, minden, a haziorvos meg kozolte velem, hogy hat "hat igen az lesz a gond. De nem adok beutalot endokrinologiara." ..... csak ezert vagyok besz.rva. Ma mondta a nogyogyo, hogy eleg bator no a haziorvosom ha ezt igy be meri vallalni, mondta, h 2 het mulva kb rakszures es ha addig nem lepek elore akkor o ad hormontesztekre beutalot, de a pajzsmirigyet mindenkeppen endokrinologussal nezessem meg...
2018. márc. 26. 21:06
 6/10 anonim ***** válasza:

A leleted negatív, de azért megkérdezném hány éves vagy.

Nekem is vérezgetéssel derült ki az endometrózis (UH-val), amit már csak operálni lehetett. Tehát az ördög nem alszik alapon figyelj oda.

A pajzsmirígy problémádat (ha én lennék) magánrendelőbe kezeltetném. Azért mert ahogy írod a háziorvosod nem veszi komolyan. Nem tudom hol laksz, itt Szegeden kiváló magánrendelők vannak klinikai orvosokkal, max 1-2 hét várakozással. Azért is szeretem ezt a megoldást mert 11-13e ft-ért rám szánják rendesen az időt, nem kell kapkodni mert kint vár a tömeg

2018. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az UH-od valóban negatív. Ez igazából nem rossz, mert legalább nem látszik nagy elváltozás. Viszont nem értem petefészkeket miért nem nézte, nekem sok apró cisztám volt, azért vérezgettem sokáig keveset
2018. márc. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De ha nem voltál endokrinológusnál, hogy derült ki a pajzsmirigyproblémád?
2018. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lett egy csomo a honaljamban azzal elmentem magan ultrahangra es ott a radiologus rakerdezett a tulsulyomra es mondta, hogyha nem baj ranezne a pajzsmirugyre UH-val mi ujsag odabent. Akkor derult ki.
2018. márc. 27. 18:17
 10/10 A kérdező kommentje:
Egy cisztat talalt de arra azt mondta, h tul pici ahhoz, h ezt okozza
2018. márc. 27. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!