Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzás gátlót szedek (Roxael...

Fogamzás gátlót szedek (Roxaelle) 1 hete és 2 napja. Jelentkezett nálam a fejfájás mellékhatás. Mindig, vagy idő kérdése?

Figyelt kérdés

Ezt a mellèkhatást egy idő után majd megszokja a szervezetem?...(Vagy innentől fogva mindig fájni fog tőle a fejem?) Vagy csak idő kérdése és elmúlik?

Szívesen olvasok ezzel kapcsolatban tapasztalatokat is.


2018. márc. 27. 07:01
 1/1 anonim válasza:

A fejfájást önmagában nem nevezném mellékhatásnak. Én 2 éve szedek fogamzásgátlót, több fajtát szedtem ez idő alatt. Amikor abba kellett hagynom az elsőt, a Minervát, akkor állandó jelleggel migrénem volt, magas vérnyomással, de ez úgy fél év elteltével jött ki. Most Symicial-t szedek, 1 éve, semmi bajom tőle. Habár néha migrénem van, de szerencsére nem gyakoriak, viszont nőgyógyászom mondta, hogy ha gyakorivá válnak, akkor feltétlenül szóljak és váltunk másik gyógyszerre.

Korai így megmondani, hogy a gyógyszer okozza-e, 1 hónapig szedjed legalább szerintem, és ha állandósul a fejfájás vagy gyakorivá válik, esetleg más tünet is társul hozzá, akkor keresd fel a nőgyógyászodat és szólj neki. Majd ő megmondja, hogy szedjed-e tovább vagy pedig ajánlani fog másik gyógyszert helyette.

2018. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!