Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tornadressz+mensi, csak...

Tornadressz+mensi, csak tamponnal használható?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 1. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem igen, ha nem akarod, hogy látszon a betét. Egyébként én felmentettem magam ilyenkor tesi alól. Mikor már mindenkinek megjött az osztályban megmondtuk a tanárnak, hogy átváltunk nadrág és pólóra mert a tornadtesz méltatlan viselet kifejlett nőknek. Nektek is ezt kéne. Volt egy kis cirkusz aztán megengedték. Nem elvárható, hogy szűz lányok tampont hordjanak. A betét látszik is meg ki is eshet torna közben szerintem. Azt nem kívánom senkinek.
2018. ápr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem volt egy rossz élményem 13 évesen, én mindig melegítőben tornáztam, akkor kapott egy rohamot a tesitanár, és át kellett vedlenem tornadresszbe. hatalmas bugyi volt rajtam, ami nem fért be alá, a fiúk kinevettek. stb. undorító, hogy nem engedik, hogy abban tornázz amiben akarsz. miért akarják bámulni az ember testét?
2018. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A válaszom 51% ban hasznos? Hát akkor aki lepontozott kívánom neki tornázzon betétben és tornadreszben. 😁
2018. ápr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahova én jártam suliba ott végig kellett dresszt hordani 8. osztályban is. De nálunk megmondta a tanár hogy kis testhezálló nadrágot nyugodtan viselhetünk, de legyen rajtunk a dressz a derekunk védelme miatt. A tanárom 100% osan megértette hogy miért pattogtunk mi a dressz ellen, de mondta hogy azért engedi a testhez álló nadrágot. Amikor szertorna anyagrészt vettünk akkor viszont csak dresszbe lehettünk, de akinek épp megvolt vagy valami annak elnézte a kisnadrágot. Pólót nem vehettünk rá, csak melegítő felsőt ha kint tesiztünk és hideg volt.
2018. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
beteg emberek az ilyen tesitanárok.
2018. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Ez amolyan diszkrimináció különben. Érdekes, a fiúknak miért nem kellett dresszben lenni? Ők jók voltak rövidnadrágban is, akkor a lányok miért nem? Az is ciki lehet egyeseknek, hogy kilátszik a dresszből a seggvonal alul.

Nekünk 7.-től kezdve külön volt a tesióra a fiúktól, de ettől még ciki volt egyeseknek, de egy lánynak már kilógott a szőrzete a tornadresszből, mindig húzogatta is oldalra, persze mindhiába. Meg mikor bement a két farpofánk közé a dressz, az se volt túl jó. De anélkül is látszik a fenék vonala, hiszen olyan szabású, mint egy bugyi.

2018. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6. Már hogy lenne diszkrimináció, a fiúk is rövid nadrágban vannak a tesi óráimon vagy szerinted női tornadresszben kellene? Mert én ilyenről nem tudok.

Egyébként a fiúk szoktak inkább panaszkodni hogy a rövid gatyájuk szárából néha kilátszik a zacsi. A lányoknál sztreccs, tehát nincs ilyen jellegű gond, és ha megjön nekik azzal egyébként sem engedném órára ugrabugrálni.

2019. nov. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem lehet melegítőben tornázni. Perverzek ezek a tesitanárok.
2019. nov. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7. Manapság már lehet, hogy lehetnek lányok is rövidnadrágban, a te óráidon biztosan, de itt arról van szó, arra szerettem volna rámutatni, hogy régebben, mikor én voltam iskolás, akkor még nem volt ilyesmi. A lányoknak dresszben kellett tornázniuk. Igaz, ha a diákok, szülők méltatlankodtak volna ez ellen, együttes erővel fellépve, akkor biztosan lehetett volna ezen változtatni, de akkoriban 25-30 éve ez még nem volt divat, hogy a lányok jogaiért, kényelméért felszólaljon bárki is. Mi, lányok elfogadtuk azt, hogy dresszben kell tornázni, míg a fiúk viselete a rövidnadrág volt. Senkinek nem jutott eszébe lázadozni. Az egész iskolában ez volt, sőt az egész városban, sőt az egész országban is. Mindenhol.

De azért úgy 7-8. osztályban eszembe jutott, hogy miért is kell a lányoknak a fél sheggüket mutogatni, míg a fiúknak nem kell, hiszen az ő viseletük a rövidnadrág. Nem tartottam épp igazságosnak. Főleg, hogy láttam, hogy volt olyan lány, aki nem tudta eltakarni a szőrzetét, pedig szerette volna. Akkoriban még nem volt divatban a borotválás, legalábbis nem 13-14 évesen. Meg az állandó pitsamutogatás. Úgy lett volna fair, ha a fiúk is közszemlére teszik a sheggüket, ha már a lányoknak muszáj volt. Iskolakört is kellett futni, ott aztán bámulhatta az utca népe a sok gyereklánypitsát.

Manapság már nem ez a helyzet az iskolákban, de lehet, hogy egyes elmaradottabb helyeken még mindig ez megy.


A szertorna is ékes példája ennek... A fiúk a talajgyakorlatot, ugrást végezhetik rövidnadrágban, míg a lányoknak kötelezően be kell mutatniuk a hátsójukat, sunájuk környékét mert ez így szokás, nekik így kell felöltözniük... Na, ez a diszkrimináció!

2019. nov. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Arról már nem is szólva, hogy egyes gyakorlatokat a fiúk hosszúnadrágban mutatnak be, pl. a lólengést, gyűrűgyakorlatot. Azt elismerem, hogy rövidnadrágban lehet, hogy nem lenne biztonságos, hiszen esetleg a kéz beleakadhat. De kérdem én, akkor a lányok miért nem ugyanúgy hosszúnadrágban végzik a gyakorlatokat? Leggingsben például. Vagy ezzel az erővel a fiúkra is lehetne dressz adni, mondjuk olyat, amit a birkózók is hordanak, aminek van egy kis szára, tehát nem lógnak ki a golyók.

Megmondom én miért van ez így. Mert a nőkre úgy tekintenek, mint dekorációra. Nekik meg kell mutatniuk a testüket, a lábukat. De nem ám leggingsben, hanem csupaszon! Annyi igazság valóban van benne, hogy a nő a szebbik nem, és a nők számára fontosabb a szépség, a női szépség a társadalom számára is örvendetes tulajdonság. A nő feladata, hogy dekoratív legyen, nem a férfié. De ettől még elég gáz, és diszkriminatív, hogy ez rá van erőltetve a nőkre.

Megnézném én sok férfi, fiú mennyire érezné magát komfortosan fordított helyzetben, ha csak úgy mehetne versenyezni, hogy közben mindig kilóg a fél segge, míg a nőké nem látszódna, vagy leggings vagy rövidnadrág takarná.

2019. nov. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!