Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez szívritmuszavar lehet?

Ez szívritmuszavar lehet?

Figyelt kérdés
Nyugalmi állapotban észre vettem, hogy a pulzusom nem teljesen egyenletes, hanem néha pár mp-re felgyorsul, aztán lelassul. 2 éve más okból kifolyólag voltam kivizsgáláson EKG, UH de nem láttak semmit. Mikor magasabb a pulzusom pl séta közben vagy terhelés után egyenletes a pulzusom. Házi orvosnál voltam ma vele kicsit izgultam 93 As pulzusom volt de olyankor teljesen gyenletes is és azt mondta nincs baj. Csak nyugalmi állapotban nem teljesen az. Mitől lehet ez?

2018. ápr. 9. 19:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem zarom ki hogy régebb is ilyen volt a pulzusom, csak nem figyeltem. 2-3 napja kezdtem el vele foglalkozni!
2018. ápr. 9. 19:56
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak nagyon figyeled.93 még normális tartományon belül van, bár lehetne kicsit lassabb is, de ez még nem feltétlen baj, pláne ha az orvos is azt mondja.Én a 70 körülit már soknak szoktam érezni, mert én is parázok miatta.De most egy ideje kevésbé foglalkozom ezzel és nem is volt baj.

Ha megfigyeled, belégzés közben gyorsul, kilégzés közben lassul a szívverés.De ez is normális.

2018. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mikor magasabb valami miatt, olyankor mindig egyenletes amúgy, csak nyugalmi állapotban mikor olyan 60-70 között ver percenként. akkor néha fel gyorsul kicsit majd lelassul normálisra, és mindig így van. Most voltam teljes vérképen, és EKG-n minden jó. Vashiányom van úgy néz ki és holnap nézik meg a pajzsmirigyemet! Viszont orvosnál mikor ugye magasabb a pulzus akkor egyenletes. Csak otthon
2018. ápr. 9. 20:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak otthon nyugalomban nem teljesen egyenletes!
2018. ápr. 9. 20:16
 5/7 anonim ***** válasza:
A helytelen légzési technikád elégtelen oxigénellátási probléma. Nézz körül a neten, YT-n ahol megmutatják és megtanítják a helyes lélegzési módokat.
2018. ápr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Agyfaszt kaptál szerintem xdd
2018. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ez teljesen normális, légzési arrythmiának hívják, egyszerűen azért van, mert mikor belégzel, akkor megnő a nyomás a mellüregben, ami összenyomja a mellkasban lévő nagy vénákat és kevesebb vér jut a szívbe. Emiatt kicsit felgyorsul a szív, mikor kilégzel, csökken a nyomás, több vér áramlik vissza, ilyenkor meg lassul. Általában fiatalokon lehet tapasztalni, nyugalomban kifejezettebb.

Csak mellékesen teszem hozzá, hogy fiatalkorban a másik gyakori dolog, ami ijesztőbb ennél, azok az extrasystolék. Viszonylag gyakran jelentkezhetnek, heti többször is érezheti az ember. Azt érzed, hogy egy nagyot üt a szíved. Ez sem kóros alapból, de ha gyakran jelentkezik (mondjuk minden nap, vagy egymás után sokszor, percekig fennáll stb.) akkor érdemes felkeresni orvost.

2018. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!