Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet nagyobb probléma?

Lehet nagyobb probléma?

Figyelt kérdés

Október elején este, annyira beszúrt a hátam, majd a mellkasom, hogy azt hittem megfogok halni. Tartott kb 5 percig, lefeküdtem és fokizatosan elmúlt. 2 hétre tesi órán beszúrt a szívem. Hazaküdtek a suliból, elmentem háziorvoshoz, aki adott beutalót a kardiológiára, még 2 hónap. Aznao este még 2-szer beszúrt elviselhetően a hátam. A szünetig volt még pár ilyen alkalom, majd elutaztam. Idegesség következtében 5 napon keresztül naponta 10-szer szúrt be ha nem többször. A szegycsontomban egyszer szintén nagy szúró fájdalom jelentkezett, de csak egy levegővételnél. Emellett többszörr kisugároz a fájdalom, bordák,has, vállak. Egyre ritkábbak mert tesiból is fellettem mentve, de azért nem múlnak el. Ritmuszavarral küldtek kardiológushoz, szerintetek lehet komoly valami? Ja és, sokszor van olyan nagyrészt este, vagy délután napközben is jelentkezik a nehéz légzés. Kb ez 3-4 percig tart.

Szerintetek??


15 vagyok és van rajtam némi felesleg is.



2017. nov. 24. 04:05
 1/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mennyire lényeg, de nagypapám szívinfarktus miatt halt meg.

Olvasgattam az interneten amitől kissé megijedtem. Genetika, túlsúly, stressz és mozgásszegény életmód ez mind rizikófaktor,nem tudom mit gondoljak...

2017. nov. 24. 04:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyelőre ne gondolj semmit! Az orvosok a vizsgálatok alapján meg fogják mondani, mi a gond és a teendő. Ami nagyon fontos, hogy NE IDEGESKEDJ! Nagyon rosszat tesz a szervezetnek. A stressz, a folytonos idegesség egy egészséges embert is meg tud betegíteni, aki pedig nincs jó állapotban, azt még inkább tönkreteszi, ha hosszú távon jelen van az életében a feszültség. A némi felesleg nem tudom mit jelent Nálad. 3-4 kiló nem gond, 15 plusz kiló, már igen. A szívnek az sem tesz jót, ha túlsúlyos vagy és ennek tetejébe még nem is mozogsz. Az egészséghez nagyon fontos a rendszeres testmozgás, DE szerintem ezt is majd csak akkor kezd el, ha megvannak a vizsgálatok eredményei és az orvos nem tiltott el a mozgástól. De addig is minden nap ha sétálsz egy 20 percet, abból nem lehet baj szerintem.

Étkezésre is figyelj oda. Hanyagold a chipset és kólát, ezek nem ételek. Néha lehet nassolni, de az ebéded ne gyorskaja vagy csoki legyen. Magnézium tabletta pedig jól jöhet Neked. Oldja a feszültséget, illetve stresszesebb, akinek kiürültek a magnézium raktárai, valamint van olyan ismerősöm, akinek mindig így szúrt a mellkasa, vizsgálatról vizsgálatra járt, semmit nem találtak nála, majd elkezdett szedni magnéziumot, és megszűnt a problémái és ennek már 1 éve és azóta sem jött vissza!

Remélem tudtam segíteni és jobbulást kívánok!:)

2017. nov. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon sokat segítettél. 15-20 kg amit lekéne adnom. Napi 20 perc séta megvan, tesin pedig azért bemelegítést csinálok. 2 hónap múlva lesz a vizsgálat, aztán akkor meglátjuk. Magnéziumot pedig szedni fogok, köszönöm.
2017. nov. 24. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!