Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet bajom attól, ha Visanne-...

Lehet bajom attól, ha Visanne-t szedek, miközben a trombofilia vizsgálat során nem lett jó a protein S aktivitás értéke?

Figyelt kérdés
Lassan fél éve szedem, előtte csináltatni kellett laborvizsgálatot. A leletet nem láttam, az orvosom mondta, hogy szedjem nyugodtan. Pár napja az ügyfélkapun rákadtam az eredményre, s látom, hogy 50% lett az érték, miközben az alsó határ 60%. Ez nem probléma? Lehet gond belőle?
2018. ápr. 18. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A Visanne csak gesztagént tartalmaz, nem növeli a trombózishajlamot.
2018. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, dienogesztet tartalmaz, sajnos igencsak növeli...
2018. ápr. 18. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem növeli. Legalábbis nem szignifikáns mértékben.

"Néhány vizsgálat azt jelzi, hogy a csak progesztogént tartalmazó készítmények alkalmazása a vénás thromboembolia (mélyvénás thrombosis, pulmonalis embolia) kockázatának enyhe, bár statisztikailag nem szignifikáns növekedésével járhat."

Részlet az alkalmazási előiratból.


Egyébként a protein S deficiencia elég csekély rizikót jelent ilyen szempontból, kb. kétszeresése fokozza a trombózis kockázatát.

Csak összehasonlításképp: kombinált tabletta szedésénél (amúgy tök egészséges nők esetén) kb. 4-6x-os a rizikó, terhességben szintén, gyermekágyi szakban 12x-es.


Tehát ha totálisan makk egészséges lennél és teherbe esnél, az is nagyobb rizikóval jár, mint önmagában ez a fajta eltérés, ami neked van.

2018. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor megnyugodtam. Köszönöm a választ!
2018. ápr. 19. 04:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!