Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a Protein S aktivitás...

Ha a Protein S aktivitás alacsony akkor K vitamint kéne fogyasztanom? Hogyan tudnám növelni a szintjét? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szeretnék szedni. A doki elküldött előtte vérvételre. Ma visszamentem az eredménnyel. A Protein S aktivitás 50%os lett (referencia érték 56-126% közt volt feltuntetve). Azt mondta ez vagy örökletes vagy csak atmeneti, 3 hónap múlva menjek vissza, ad beutalot megint vérvételre. Na most a Protein S aktivitás azért alacsony (ha esetleg nem örökletes) mert kevés a K vitamin bevitel? Ezt olvastam a neten. Hogyan növelhető a szintje?

#K vitamin #Protein S aktivitás
2015. ápr. 10. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:

a Protein S hiánya vagy nem megfelelő működése trombózishajlamot okoz. ha valakinek nagyon erős trombózishajlama van, váralvadásgátlót kell szednie. ha belegondolok, hogy bizonyos véralvadásgátlók K-vitamin antagonisták, tehát a K-vitamin hatását meggátolják, akkor arra következtetek, hogy a K-vitamin inkább a trombózis irányába hatna, tehát nem bölcs ötlet. (amúgy ez bonyolultabb ennél, mert a K-vitamin a májban termelődő alvadási faktorok és protein C és S aktiválását is elősegíti, előbbiek az alvadás irányába hatnak, utóbbiak ellene, tehát ez egy sokoldalú, önszabályozó folyamat.)

szerintem csak várj és kész. nem sokkal marad a referencia érték alatt, hátha megoldódik.

2015. ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ja meg még 1 dolog, bár nem szorosan ide tartozik.

ha valakinek K-vitamin hiánya van, azt okozhatja a bélbacik pusztulása, ill. nem megfelelő összetétele. pl. antibiotikum kezelés után. tehát ha vaakinél ilyen eset állna fenn, először nem K-vitamin szedésével, hanem inkább a bélflóra rendezésével kéne törődnie.

2015. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nincsen nagyon erős trombózis hajlamom, vagyis még nem derült ki. Tehát még nem kell szednem semmilyen véralvadásgátlót. Ez lehet csak ideiglenes állapot most, ezért szeretném növelni valahogyan a szintjét. :)

Várjak? :) csupán 5%-kal maradt el a referencia értéktől és nem szedhetek egyenlőre gyógyszert. :(

Hogyan rendezzem a bélflórámat? Nem szedtem semmilyen antibiotikumot, se semmi. :)

"a K-vitamin a májban termelődő alvadási faktorok és protein C és S aktiválását is elősegíti," éppen ezért szeretném, hogy sok K vitamin legyen a szervezetemben, hogy elősegítse. :D

2015. ápr. 11. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!