Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt valakinek mioma mütétje?

Volt valakinek mioma mütétje?

Figyelt kérdés
Mioma mütétre készülök.Ki,hogyan élte meg,meddig tartott,milyen volt a felépülés?

2018. ápr. 20. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
A nagyanyumnak volt ilyen műtétje. Nem is olyan régen még decemberben. Eleinte úgy volt hogy le tudják tisztítani de végül ki kellett szedni az egész méhét. Szegény nagyon rosszul volt viszont hónapokon át vérzett és nem bírta tovább ezért belement a műtétbe. Sajnos nem tudom hogy milyen érzés lehetett de nagyon rosszul lehet legbelül mert mégiscsak az egész méhét szedték ki viszont már nem szenved annyit mint azelőtt. Eleinte egy kis vérzés elindult senki se gondolta volna hogy ez fog következni. Remelem sikeres lesz a műtét és nagyon szurkolok hogy minden jól menjen! Erős legyél!
2018. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elhelyezkedéstől függ, ha a tiéd olyan, akkor 15-20 perc alatt megtisztítanak, megszabadítanak tőle, 1 napos beavatkozás, ellátás forma.

Az enyém pont telibe van, csak kábítjuk egymást, pontosabban engem kábítanak, nem lesz jó vége már tudom egy jó ideje.

2018. ápr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
gyógyszert kellene szednem, amit még mindig nem kezdtem el *
2018. ápr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem a méh külsö falán van,és nem deformálja a méhemet,de lombikra készülök és ezért ki kell vetetnem elötte.4cm.
2018. ápr. 21. 15:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor azt lekapargatják és készen van.
2018. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NoMióma válasza:

Nemrég volt laparotómiás mióma műtétem, ami azt jelenti, hogy felvágták a pocakom, mint egy császármetszés során.

6 db nagyobb méretű miómát távolítottak el (méh falról, falból) a Szent Imre kórházban.

A műtét előtti napon délig lehetett ennem, utána jelentkezni a kórházban.

Az első kellemetlen élmény a keserű só volt, de ez egy ilyen műtét esetén elkerülhetetlen.

A műtét napján 13 óra körül kerültem sorra, 15 órakor már az ágyamban ébredtem.

Ez a nap nem volt könnyű, 2 óránként kaptam fájdalomcsillapítót és sok-sok infúziót, de este már kiültettek az ágy szélére és kisétáltam a teraszra is egy ápoló felügyelete mellett. Szédültem picit, így nem volt hosszú a kirándulás. Picit a torkom is fájt, de ez is az altatás következménye.

Műtét utáni nap csak ihattam (ami már a 3. nap volt étlen), de a sok infúzió, amit a műtét napján kaptam, abszolút tartotta bennem az erőt. A mozgás egyre könnyebb lett, hihetetlen, de óráról-órára. A katéter és dréncső is kikerült.

A harmadik napon, a műtét miatt lelassult emésztés is beindult,

így negyedik nap haza is engedtek.

Otthon már egyszerű házi munka, főzés, mosogatás, porszívózás is ment. A mozgás pedig rohamosan jobb lett. Mozogni azért csak mértékkel, de a seb jelez, hogy (el)ég!;)

Varratszedés műtét után 1 héttel.

Amit ajánlani tudok: Szent Imre kórház, dr. Bencsik András nőgyógyász és dr. Vezsenyi Károly altatóorvos….és a kórház szenzációs ápolói! Le a kalappal előttük! Maximális szakértelem, türelem, emberség!

2018. júl. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi,már tul vagyok rajta egy honapja!Nálam még könnyebben ment az egész,mert csak egy volt,jo helyen.Se katéter,se drén...
2018. júl. 15. 23:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet nekem is lesz. Jó " volt " végre nem írtatok " horror történetet. Így talán nem fogok félni, ha műtét lesz...
2019. márc. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!