Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az normális, hogy a nőgyógyász...

Az normális, hogy a nőgyógyászati vizsgálaton egy asszisztensnő is végig néz konkrétan mindent?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok, nem sokszor voltam még nőgyógyásznál, de nyilván nem a legjobb élmény, és nem volt könnyű megszokni az orvos(egy idősebb férfi amúgy) jelenlétét és tevékenységét, hogy így fogalmazzak, de ha ezen sikerült is túllendülni, akkor ott van végig egy öregasszony asszisztensnő, akik végig néz, és OTT is bámul, hát nekem ez olyan kínos, máshol is így van?
2018. ápr. 24. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hát, engem nem bámult, legalábbis nem figyeltem, de ott állt a doki mellett. Elhiheted, nem azért nézi mert kedve tartja, nem hiszem hogy őt különösebben érdekli, csak annyit lát, hogy valószínű már nem is érzi, hogy ez neked kellemetlen.
2018. ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
örülnél annak az egyszem asszisztensnőnek aszem, ha bekerülnél egy nőgyógyászati műtőbe, ahol egy rakás műtőssegéd, meg mindenféle félkegyelmű ember áll, meg néz.
2018. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Hivatalosan nőgyógyászati vizsgálatot nem is szabadna egyedül végezni, úgy, hogy az orvoson kívül nincs más bent.
2018. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én pont ezért járok magán nőgyógyászhoz,hogy ezt elkerüljem,az évi egyszeri 10-12.000 ft-ot megéri,hogy emberként kezeljenek és csak az orvos legyen jelen vizsgáltkor,és minél diszkrétebb legyen minden.És még az orvos nemét is meg választhatom.Inkább keress magán orvost,néz utána kit ajánlanak,hogyan vizsgál


Sajnos megtehetik,de teljesen felesleges hogy ilyen kellemetlen helyzetben ott lábatlankodjon az asszisztens,hisz a vizsgálatba nem vesz részt,orvosnak a művelet elvégzéséhez valójában nincs szükség segítségre,tehát nem kell oda nézőközönség,az asszisztensnek a feladata nőgyógyász mellett valójában az orvos által mondott adatok rögzítése lenne,nem a nézelődés,eleve kellemetlen,kiszolgáltatott helyzetben van az ember,mért kell azt még kellemetlenebbé tenni.


Sőt van olyan asszisztens is akinek nem is volt egészségügyi végzettsége,csak tudott gépelni,vagy 1-1,5 éves gyors okj-s iskolát végzett el,csak úgymond írnok ,na az elég gáz,hogy ott nézeget.


A legtöbb rendelőben van válaszfal vagy éppen függöny,ha lenne minimális tapintat bennük akkor elhúznák,vagy eleve nem lesegetne oda az asszisztens.


Meg tudlak érteni,keress egy magán orvost inkább.

2018. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Magán orvosról van szó. Igazatok van abban, hogy lehetne rosszabb is, de legalább akkor ilyenkor ne legyen.
2018. máj. 9. 14:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Én megértelek,mert nem kell oda még közönség is,amikor eleve kellemetlen helyzetben vagy.Én a magánorvosnak nagy utána néztem,hogyan megy a vizsgálat,van asszisztens vizsgálat közben stb. , interneten érdeklődtem utána
2018. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!