Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez nem normális! Hogy javítsak...

Ez nem normális! Hogy javítsak azon hogy nem tudok aludni? Az agyam már konkrétan kifodrul.

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Egyszerűen képtelen vagyok az elalvásra, már hetek óta.

Először írom a tüneteket, aztán hogy mivel próbálkoztam.


A szemeim úgy néznek ki mintha szénnel dörzsöltem volna meg őket alul, hót fekete körülöttük a bőröm és halál vörösek mindig. Remegnek a kezeim, szédülök, képzelgéseim vannak, ég a gyomrom, rémálmaim vannak mikor keveset sikerül aludnom.

Sokszor van hogy látok fekete embersziluetteket a szemem sarkából vagy éppen magam előtt, szinte mindenre amire ránézek másnak hiszem először, pl egy fára hétvégén azt hittem hogy ÓRIÁSI csirke. Mikor meg indultam haza iskolából megnéztem az órámat, és 68 óra nyolcvan valahány percet mutatott, én meg eltettem hogy jó, még lesz időm ebédelni. Nagyon ki vagyok készülve!

Az arcom el van sápadva, órákon suliban majd elalszok, itthon meg pörgök mint az állat.


Amiket próbáltam, de semmit sem ért:


- Olvasás

- Nyugtató

- Altató

- Sport edzés úszás futás, de egyszerűen akármennyit csinálok hasztalan (két három órákról beszélünk)).

- Nehéz étel estére

- Nem enni este



Konkrétan végignéztem meditációkat, mindent, de ló***szt nem ért!


Valaki, kérem segítsen!



2017. márc. 13. 20:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Minden éjjel tudok valamit aludni, de rettenet rosszul ébredek fel...
2017. márc. 13. 20:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Szakember. Ez nem normális.
2017. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pont a lényeget hagytad ki. Hánykor fekszel le? Hány órát alszol?


A tüneteid az alváshiány miatt vannak az hogy nem tudsz aludni meg egy komolyabb probléma tünete. Azonnal menj a háziorvosodhoz mondd el a tüneteidet meg hogy nem tudsz aludni és kérd hogy adjon beutalót. A szüleiddel mi van? Nem mondtad el nekik ezt?

2017. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvos, sürgősen! Ezt ne próbáld házilag kezelgetni már.
2017. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mit eszel és iszol? magas sótartalmú ételek magas vérnyomást okoznak, a teák koffeint tartalmaznak.

de én is azt mondom, hogy menj el dokihoz, de ne dúlj be annak, hogy felír valami méreg erős altatót, mert rászoksz, a bajodat nem oldja meg. valamin neked kattog az agyad. azt kell megoldani. vagy teljesen felborult a kémiád

2017. márc. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szia



kb 10 körül fekszek, addig gépezek, mert minek nézzem a plafont addig is? IMÁDOK hangoskönyvet hallgatni, tehát azt szoktam éjjelente. Ha másra nem arra igazán KÉNE aludni, de nem megy... a szüleim szerint a kávé, de a felezési ideje a koffeinnek 6 óra, és ha reggelente nem iszok, meghalok esküszöm. Esti a reggeli kávé nem hat, mert utánaolvastam, kérdeztem stb.


Mit tudnál tanácsolni? Néha nagyon elmebeteg gondolataim vannak.


Ezt privátban küldtem el egy-egy embernek, de ide is kiírom. Csak pontosíotok picit. MInden z ki zöldet kap amgyú

2017. márc. 13. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is alvászavaros vagyok, úgy érzem most kezdek rendbe jönni fél év után. Nekem az altató segített, Sanval a neve de elég gyenge szerintem de azért használt. Elkezdtem b komplexet szedni, most már három hete szedem kb, meg citromfű kapszulát, napi 2x citromfű tea. Szerintem most az altató lenne a megoldás amúgy, valami erősebb akkor, mert azt tapasztaltam hogy az megnyugtat hogy tudom hogy van itthon valami ami használ, és ha bepánikolol hogy nem sikerül elaludnom akkor beveszem. És mióta tudom hogy van itthon képzeld el még nélküle is tudok aludni. Szerintem neked is valahogy így kéne, 1-2 hétig szedni hogy rendesen kipihend magad, meg korábban lefeküdni. Feküdj le kilenckor és olvass az ágyban, vagy hallgass nyugtató zenét. És aztán próbálj meg elaludni, ne gondolkodj annyit :) zárd el a fűtésed éjjelre nekem ez is segített szerintem, meg levendula csepp a párnádra
2017. márc. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!