Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Enyhül az endometriózis...

Enyhül az endometriózis szülés után?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van közöttetek olyan, akinek enyhült, esetleg megszűnt az endometriózisa szülés után?

Köszi szépen előre is a válaszokat!!



2018. ápr. 28. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt, amíg nem menstruál az ember, addig enyhülhet. De ha visszatér a ciklus, visszatér az endometriosis is.
2018. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszi, tudom, h ez a "mantra", de én valós nők, valós tapasztalataira vagyok kíváncsi, nem arra, amit az orvosok mondanak -- mert az eddig elég szöges ellentétben állt a saját tapasztalataimmal: a hormonkezeléseikkel pl. rengeteget ártaottak nekem. Szal ha van ilyen irányú tapasztalatod, osszd meg légyszi, az orvosokra az elmúlt 2 év eredményei alapján a legkevésbé sem vagyok kíváncsi :D
2018. ápr. 30. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted egy orvos nem lát valódi nőket vagy mi?


Egyébként olyannal még nem találkoztam, akinek szülés után elmúlt volna. Olyat viszont láttam, akinek terhesség alatt is rosszabbodott annyira, hogy szüléskor majdnem ráment a méhe (sajnos nem sokkal később ki is kellett venni), és olyat is, akinek szoptatás alatt kellett műteni miatta.

Sőt, hegendometriosist is láttam már nem egyet (császáros hegben és gátmetszésben egyaránt).


De őszintén kívánom, hogy neked javuljon/elmúljon terhesség után.

2018. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nem azt gondolom, h az orvosok nem látnak valódi nőket :) hanem, bocs, de azt h többnyire nagyon dogmatikusak, tisztelet a kivételnek, és nagyon nem tetszik nekik, ha vki v vmi megkérdőjelezi az amúgy számomra legalábbis nem túl hasznos, sőt ártalmas tudásukat az endometriózisról. Gondolom arról sem hallottál még h a diéta, életmódváltás mennyire hasznos, stb. Nekem egy teljesen sikertelen műtét után a benthagyott 3 cisztám közül 2 eltűnt, gondolom a nagyon szigorú diéta, kismedencei torna stb miatt, nem csak úgy magától. Nehogy azt hidd h erre bármelyik orvos is kíváncsi volt, alkalmam sem volt elmondani, de ha elmondtam volna, akkor is gondolom egy vállrándítással elintézték volna, és továbbra is a hormonkészítményeiket ajánlgatták volna. Azóta sajnos nem a diétát folytattam, mert sajna elhittem, h a "gyógyszerek" pluszban még segíteni fognak, és ha magától is ennyit javult, velük végleg megoldódik a probléma. Életem legrosszabb döntése volt a hormonok kipróbálása, rengeteget romlott tőlük az állapotom. Soha többet. Azokhoz hasonló infókat, amiket leírtam, soha nem hallottam orvosoktól, pedig tuti nem én voltam az első a világon aki így járt. Ettől függetlenül köszi h leírtad a tapasztalataidat.
2018. máj. 1. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is valószínűleg a diéta sokat segít abban, hogy nem fáj. Az orvos is meglepődött.. Előrehaladott endo, most fedezték fel.


Nekem az orvos azt mondta, a terhesség javít rajta ideiglenesen. Olyat nem hallottam, h rosszabodna, ahogy a 2-és írta. Így lettem terhes most a doki javaslatra, termesztés úton, így qrvara remelem is, hogy a dokinak lesz igaza, mert kifejezetten javasolta a próbálkozást..

2023. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és válaszolva:


Barátnőmmel sajnos szülés után újra előjött mostanra.úgy néz ki.

2023. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én egy riportban hallottam olyat, hogy valaki lombikkal lett terhes egyszer utána 2 természetes terhessége volt és eltűntek a tünetei.
2023. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!