Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kirándulás s menstruáció?

Kirándulás s menstruáció?

Figyelt kérdés

Megyünk szerdán kirándulni a péntek este jövünk haza..nekem mikor máskor mint pont moat jott volna meg...annyira nem ia tudom h mit csinaljak

Elmenni elmegyek..De

Mit csinaljak a rettento fajdalommal(mindig fajt s a gyogyszer sose hat..legszivesebben fetrengenek)

Mit csinaljak az atazas ellen?(kb 3-4oras programok tuti ataznek)

Tanarnak szolni kene h mizu velem?

Ha van valami tippetek vagy barmi sztoritok vagy ha nektek is ilyenkor volt mwg s eletmento trukkok szivesen fogadom

14/L



2018. ápr. 30. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Menstruációs kehely. Nekem az akár 12 órát is kibír. Én is megszívom mindig, állandóan akkor volt meg amikor tábor, osztálykirándulás volt, utóbbira egyszer el sem mentem emiatt. Tampont használsz? Abból van nagyobb kapacitású, vagy éjszakai betét, az hosszabb. Esetleg dupla bugyi, és szorosabb naci, akkor kisebb az átázás veszélye.
2018. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Először is, a fájdalom egy természetes dolog, a szervezet a méh megvastagodott nyálkahártyáját, görcsökkel, vér kíséretében távolítja el. Amennyiben ez a fájdalom a mindennapjaidban is gátol, enyhébb gyógyszerekre nem szűnik, egy lányka nőgyógyászt érdemes lenne felkeresni. Hiszen nem csak kirándulni nem tudsz elmenni, iskolába járni, sportolni stb se. Nem vicc! Rengeteg olyan betegség lehet a háttérben, ami most még megelőzhető egyszerűen :) 5 év múlva már nem...


Másodszor, ha amellett döntessz, hogy mész, csomagolj elég tampont/betétet,utóbbiból éjszakára hosszabbat és nagyobb nedvszívót. Mindig legyen nálad a táskában, retikülben. Erősebb fájdalomcsillapítóval együtt. Amit szintén jobb lenne, ha nem anya migrénjére lenne kiírva, hanem külön neked, szakorvosi vizsgálat után, egy 14 éves lánynak.


Nekem is erős menzeszem volt mindig is, ma is. Sokszor hagytam ki a sulit miatta, fel se bírtam kelni. Tamponnal nehezebben ürült nekem. Betétet pedig hiába cseréltem, melléfolyt. Szégyenlős vagyok, mindenki előtt, de elmentem dokihoz, ultrahangot csinált, meg kb 3 perc alatt megvizsgált. Semmi bajom, mégis rettenetesen fájt. Fogamzásgátlót írt fel, ami teljesen megzavarta a hormonháztartásom, minden bajom lett tőle, de a menzeszfájás abba maradt.Legyen plusz alsónemű, inkább legyen 10,amit tisztán hazaviszel, mint 2 ami nagyon elhasználódott. Lazább alsó ruházat, ne csak a nemiszervet, feneket ne szorítsa/passzoljon, az alhasadat se.

Amúgy a mozgás jót tesz a fájdalmadra, séta a szabadban, kicsit nézelődsz, beszél getsz, már nem is figyelsz a menstruációdra. Oldódj fel, érezd jól magad. Estére, fekvéshez melegvizes borogatás is jó.

Tanároknak szólhatsz, főleg ha rosszul vagy, egyedül ne menj wc-re, ne zárd magadra az ajtót. Amelyikkel jóba vagy illetve az osztálytársaid közül is jó ha páran tudják. Átázásra nagyon nincs jobb módszer, mint, ahogy tudod cseréled. A szabadban is, elbújsz, mint amikor pisilsz, nyugodtan kicseréled, belecsavarod zsepibe, zacskóba, aztán majd kidobod ha olyan helyre értek. Nincs mit szégyellni vagy teszetoszáskodni. Nőnek születtél, szerintem egyikünk sem áldásként fogja fel.

Ja és a háton fekvés, párna nélkül, lábaidat térdben felhúzva elernyednek a hasizmok, talán enyhül a fájdalom. Én így szoktam melegvizes ruházni, félóra alatt beválik.

Csak a magam nevében tudok beszélni!


Ha otthon maradsz, jobbulást :)

Ha elmész, érezd magad jól :)


25L

2018. ápr. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Első, 14 éves, szűz kislánynak hogy ajánlgatsz kelyhet?


Kérdező, fájdalom ellen sok folyadék, fájdalomcsillapító és mozgás


Amúgy meg applikátoros ob tampon, kisebb betét, higiénikus, applikátorral szinte esélytelen, hogy rossz helyre menjen, nem kell odabent nyúlkálni se

2018. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó válaszoló, te meg minek ajánlgatsz egy 14 évesnek tampont, s honnan veszed, hogy szűz, sehol nem írta a kérdező...



Tanárnak mindenképpen jelezd, hogy mi van veled!

2018. ápr. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A kelyhet próbáltakelyhet próbaltam már..ugyania úszó vagyok a mikor nincs meg de lehet hogy pont akkor jönne meg akkor az jo mert nem szárít stb...tampont edzésen hasznalok csak..egyszeruen maskor nem birom elviselni nem tudom miert..ott nem ara gondolok hanem arra hogy hogy ugorja a vizbol hogy vedjem ki a labdat stb...

Ha vizen kivul hasznalom azon jar az eszem nehogy kicsusszon meg ilxenek de kozbe felmegy s nem erzem h bent van...

Meg szuz vagyok gaz lenne ha 14evesen mar nem lennek az s a tampon meg a kehely egyeltalan nem csak azoknak van akik mar nem szuzek(kelyhek is vannak mar!!!)

A fajdalom az nagyon kiborito van hogy hanyok esetleg elajulok ezert is gondoltam h szolok mert ha hortelen elajulnek s nwm tudja mi van velem akkor az gaz..

Osztalytarsaimmal nem igazan vagyok jobaXdd

A tanarnom meg mar a pillanatot varna h elmondjam mi a bajom szval szerinte. Mar ezt is orommel venne..neki lehet elmondom

Köszönöm a segitswget

#2 sokat segitettel💝

2018. ápr. 30. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1. átázás: tampon+betét (vagy legerősebb bt, 3 órát ki kell bírjon)

2. gyógyszer már azelőtt, hogy fájna, rendszeresen, így a nagy fájdalom nem tud kialakulni - én első nap este beveszek egyet, aztán felkelek éjszaka/hajnalban, így a második napon jelentkező "meghalok-kín" el sem kezdődik

3. tanárnak szólhatsz


Nekem MINDEN "fontos" alkalomkor megvolt - kirándulás, szalagavató, gólyatábor, tengerparti nyaralás, és eddig 95% az esküvőmön is meglesz -, az elsőnél még utáltam, aztán bevettem a leszarom-tablettát is, és menzi-sajnálkozás helyett élveztem a természetet, a kirándulást, a finom ételeket, mindent.

Nem jó, de mivel nem tudok vele mit csinálni, hisz nő vagyok, így elfogadtam :)


29n

2018. máj. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

A gyógyszeres nem jött be nagyon mai nap..de 3fajta gyogyszert viszek s igy nem kell megvarni ha csak egy fajta lenne annak a kov bevehetoseget(persze a masmilyen fajta gyogyszereknel min2orat varok)

Az atazast ugy oldom meg h ket ejszakait egymasra teszek es bumm😂

Estere pedig magam ala teritek egy torolkozot..❤

S majd meglatjuk mi lesz

2018. máj. 1. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!