Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampontol atszakadhat a...

Tampontol atszakadhat a szűzhártya?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta nekem h igen valaki meg h nem... 15eves leszek és attól félek h nyáron pont akkor fog megjonnj amikor épp a strandra készülnék... Illetve ha lehet használni így is akk a tampaxot ajánlanátok e vagy sem

2018. máj. 1. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Átszakadhat, nem mindenkinek ugyanolyan a szűzhártyája. De attól még szűz maradsz, szóval igazából tökmindegy.

Használhatsz tampaxot, de én az ob-t ajánlom. Abból van silk touch borítású, ami könnyebben felcsúszik. Minivel próbálkozz. És lehetőleg már a nyaralás alatt tapasztald ki a használatát.

2018. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Az a jó ha átszakad... a leendő barátod már kevesebb fájdalmat fog okozni.
2018. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2018. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Még sporttól is átszakadhat, szerintem ez teljesen mindegy.

Engem pont nem érdekelt anno, örültem, hogy nem kell betéttel és csorgó vérrel szenvednem, brrr. Nagy megváltás volt a tampon.

2018. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
igen
2018. máj. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
91%
Ez egy nagyon gyakori és egyben nagyon nagy tévhit hogy a szűzhártya átszakad. A szűzhártyát nem úgy kell elképzelni hogy az egész hüvelyedet befedi és az az első együttlérkor átszakad. Amúgy meg ha egy picit belegondolunk akkor a menstuáció közben nem is tudnánk vérezni mert el lenne zárva az útja. A hártya általában félhold alakban fedi a hüvelyt de van olyan is hogy valakinek egy pici lyuk vagy nyílás van rajta. Nagyon ritkán az is előfordul hogy valaki szűzhártya nélkül születik vagy ami a roszabb hogy teljesen fedi a hüvelyt. Szóval nyugodtan használhatsz tampont nem lessz tőle semmi bajod. A márkához pedig sajnos nem tudok sehíteni mert én még nem próbáltam a tampaxot csak az ob-t. Ja és még annyit hogy ajánlom figyelmedbe a hormonmentes youtube csatornát nagyon sokat tud segíteni.
2018. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!