Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Milyen előtte, illetve...

Lányok! Milyen előtte, illetve amikor menstruáltok?

Figyelt kérdés
Milyen a hangulatotok előtte, mit éreztek? Milyen a hangulatotok közben, hogyan érzitek magatokat? Miért történik olyan, hogy reggelre véres alattatok az ágy is?
2018. máj. 1. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Milyen előtte, illetve amikor menstruáltok?

Előtte kis elviselhető görcseim vannak. Menstruáció alatt nagyobb görcs és vér van. Gyakrabban szédülök.


Milyen a hangulatotok előtte, mit éreztek?

Ugyanolyan, mint máskor. Jót érzek.


Milyen a hangulatotok közben, hogyan érzitek magatokat?

Jó a hangulatom. Nem érzem rosszuk magam. Bele kell törődni, hogy ez az élet rendje.


Miért történik olyan, hogy reggelre véres alattatok az ágy is?

Velem nem történik olyan. Tudom kezelni a vérzésemet.

2018. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Menzesz előtt az ég világon semmit nem érzek. A mellfájdalom nálam össze-vissza jön. Van, amikor menzesz előtt 1-másfél héttel jelentkezik, de van, hogy menzesz előtt 1-2 nappal, vagy pont akkor, amikor éppen már megjön. Egyébként menzesz előtt semmit nem érzek. A menzeszem barnázással kezdődik, tehát nálam soha nem fordul elő olyan, hogy vérben úszva ébrednék fel. Illetve vezetem a menzeszeimet, tehát ki tudom számolni, hogy kb. mikor jön meg akkor is, ha egyébként abszolút nem napra pontosan jön meg sosem, 22-25 nap között szokott megjönni. Tehát első nap barnázás van, akkor már mini tampont szoktam használni. Második nap jön a rendes vérzés, akkor viszont görcsölök, tehát ahogy elkezdem érezni, hogy kezd fájni a hasam, veszek is be fájdalomcsillapítót. Ilyenkor ha jobban fáj, akkor nyűgösebb, ingerlékenyebb vagyok, de csak az első vérzéses nap ilyen. Utána, mint ha nem is menstruálnék.
2018. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Hangulat: semmi változás. Fiatalon volt, hogy előtte 1 nappal picit morci voltam (de ez sosem tűnt fel, mivel eleve van egyfajta temperamentumom), az első napon viszont feldobott, annyira, hogy egészen jó csereüzletnek tartottam a dolgot.


Fizikailag is semmi változás, max. néha az étvágyam csökken, de leginkább semmi. Se kellemetlenség, se fájdalom, semmi.


Sosem véres alattam az ágy, az extrém ritka, löketszerű vérzések az én életemből kimaradtak. Erős vérzés van, de az csak 1 perc bugyimosást jelent. Ez jó, mert kicsi az esély, hogy felébrednék rá, túl jól alszom.

2018. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Előtte: *ezek a tünetek nem mindig, de a legtöbbször jelentkeznek* Pattanásos lesz az arcom, van amikor hisztis vagyok, de felismerem a mensi előtti hisztit :D tudom a különbséget a mensi előtti és a sima hiszti előtt. Néha jelentkeznek a középidős fájások.


Közben: nagyon ritkán fáj a hasam és akkor se annyira, hogy hátráltasson a mindennapokban, szóval efelől szerencsés vagyok. Viszont többször van nagydolgom, vagy hasmenésem van, a derekem és a combon is van amikor fáj. De nem vagyok hisztis stb.


Én már többször átáztam, leginkább amiatt, mert nem fáj a hasam így nem tudom mikor jön meg, vagy azt gondoltam, hogy kibírja az a betét reggelig (meg a lófszt)

2018. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Feszült vagyok előtte 1-2 nappal. Minden kis sz@ron fel tudok robbanni, sokszor elviselhetetlennek tartanak, visszagondolva igaz, de akkor, ott nem érzem, csak azt, hogy "gyerünk már, haladjunk, miért van dugó, lemerült a ku#*a telóm, esik az a kib@#ott eső, kék az ég b@##a meg, zöld a fű, csicsereg a madár, menjen már mindenki a pi@#*ba.."


Minden baj!!!


A mellem picit megnagyobbodik, kemény, feszül, fáj. Gyenge vagyok. Hasam érzékeny, tompán fáj, izzadok, fázok, hányni is szoktam. Remegek, szédülök, ájulok. Dokik szerint persze semmi bajom...

Másnap, harmadnap megjön, kevés vér, óriási görcsök, gyógyszer és ha tehetem, pihenés, ha nem, akkor teszem a dolgom, hat a gyógyszer, semmi baj. Ha nem hat, de kellene, erősebbet veszek be. Másnap már

felszabadulok, felfrissülést érzek.Végig a 4-5 nap alatt. Majd 3 hétig imádok élni ismét! Kicsattanok, sport, szex, munka ezerrel.

Aztán megint elnehezül mindenem, jön az idegbeteg hét, majd menzesz, és megint oké minden :)


Véres matracon még nem keltem. Akkor se olyan erős első nap, ha véletlenül hamarabb jönne meg és nem számítanék rá.

Amúgy ha alsónemű nélkül aludnék, maximum kimosnám másnap ami véres lett, mint a ruhát is kimosod, ha piszkos.

Van viszont akinek az első nap, nagyon erős, például a páromnak, ő volt már, hogy átázott betéttel, bugyival kelt, takaró, lepedő minden olyan volt. Pedig nőgyógyászatilag teljesen egészséges.

Ilyenek vagyunk, mindenki egyedi :)

2018. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Hangulat: érzékenyebb vagyok előtte pár nappal időnként, de ez változó mértékű, van, hogy szinte észre sem veszem, máskor meg minden sz.ron kiborulok. Mondjuk ezt igyekszem minél jobban kontrollálni. Közben már semmi különös nincs velem, olyan vagyok, mint szoktam.

Testi tünetek: Görcseim utoljára kb. 15 éves koromban voltak, azóta (10 év), semmi, iszonyat mázlista vagyok, lényegében meg sem érzem. Kb 2 alig érezhető "összehúzódás" szokott lenni akkor mikor elkezdődik, onnan tudom, hogy megjött.

Az ágy nem volt soha véres alattam, pizsamát is kamaszkoromban véreztem össze utoljára, azért pár alkalom után kitapasztalja az ember, hogyan kezelje ezeket, mit használjon.

2018. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok.. Miért kellett lepontozni? Nem a kérdésre válaszoltam vagy valami rosszat mondtam??
2018. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előtte: néha begörcsöl egy picikét a hasam,jobban kívánom a kajákat,de ennyi.Hangulatom ugyanolyan.


Közben: szerencsés vagyok,csak első nap szokott fájni a hasam,akkor se nagyon de egy gyógyszert veszek be rá.A többi nap szinte el is felejtem napközben hogy megvan.Vérzésem sem sok,mini tampont használok. Nem vagyok hisztis sem közben(vagy csak nem tudok róla :D)

Utoljára 14-15eves koromban aztam át ejjel(most 20 vagyok),de akkor meg nem tudtam mit használjak éjszakára,mennyire lesz erős,mikor kell kb cserélni stb...mostanra kitapasztaltam:)

2018. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!