Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a jobb, a gynoflor vagy a...

Mi a jobb, a gynoflor vagy a lactinelle? Vagy még más valami? Illetve mitől borulhat így föl a hüvelyflóra?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz lett a hüvely tisztasági fokom (IV) amire az orvos felírt gyógyszerként macmirort, majd pedig tanácsolta hogy utána használjak gynoflort. Viszont ahogy néztem ezeket a kúpokat, a lactinelle-ben több minden van... Ellene szól hogy ilyet már használtam nyáron, igaz nem szedtem végig, mert én nagyon nehezen tudom felhelyezni. Akkor III-as volt a tisztaságim, tehát azóta még romlott is.


Esetleg ha valaki tudja hogy mitől lehet ilyen rossz a flóra, ne tartsa magában. Évek óta egy partnerem van, legtöbbszört óvszert használunk (síkosítóval), igaz nagy ritkán gumi nélkül is csináljuk.

Az orvos nem mond erre semmit, azért is hülyének nézett, mert megkérdeztem hogy ez a 4-es eredmény ez milyen erősségű. Azt mondta "ahogy érzem", nem pedig azt hogy a legrosszabb...



2018. febr. 21. 08:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keress fel egy másik orvost! Elképesztőnek tartom ezt a kivételes bánásmódot amiben a nőgyógyászok tudjak reszesiteni a holgy tarsaimat! Ha valamire nem adnak megfelelő választ, tedd fel megint, vagy kérd meg hogy érthetően válaszoljon mert ez nem segíti elő a gyogyulásod
2018. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnos sok orvosnál voltam már, mert van egy alapproblémám amivel már 3 éve küzdök. Erre konkrét okot egyik sem mondott, csak tippeltek, vagy természetesnek mondják, kivizsgálni egyik sem akart, vagy amelyik mégis, az nem a valódi problémára reagált (kielemeztem a vérképet, amit ő mondott azzal nem volt baj)

Komolyan még az STD központban voltak a legjobbak, ők viszont nem nőgyógyászok...

Ez a doki legalább alaposnak tűnt, bár ez a reggeli telefon meglepett, semmiből nem állt volna megmondani hogy bizony a 4 fokozatból ez a legrosszabb, ahelyett hogy félig röhögve azt mondja hogy ilyet még sose kérdeztek tőle, ezt nekem kell tudni hogy mennyire erős a fertőzés... Bár a vizsgálata is kiborító, mások kb 10 mp alatt levesznek mindent, ő meg sétálgatott miközben majd meghaltam a bennem lévő kacsától... Mindez 13 ezer Ftomban volt :(


Az alapproblémámra pedig teázok, amit ha hosszabb időre abbahagyok, akkor visszajön.

Már gondoltam hogy szakrendelőbe megyek, ott legalább ingyen aláznak, vagy vesznek semmibe... Vagy szerencsém lesz mint az STDben.

2018. febr. 21. 10:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem a Gynophilus vált be.
2018. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Rémálom milyen orvosok vannak.. ha nem tájékoztatnak megfelelően persze, hogy nem tudod mi az ami súlyos vagy mi nem.. nekem15-16éves korom óta van hüvelygyulladásom, mikor kérdeztem, ezt mi okozza, vagy mit tehetek a megelőzésért, a válasza az volt, hogy igénybevétel okozza.

Megköszöntem a kedves részletes tájékoztatást adó választ és szép napot kívántam.



Remelem valko tud neked segitenj, en csak egyutterzek veled

2018. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4 nekem a kedvenceim: "A köztes vérzés ovulációkor egy napig normális. -Nekem van hogy 5 nap. -Az is normális."

"Nagy kár hogy a hpv visszaveti a szülési kedvet. - A gyereknek lehet valami baja ettől? - Igen." (ez szerencsére azóta negatív)

"Ha gyereket szeretne, akkor csinálja mikor vérzik" (a köztes). Nem akartam mondani hogy nem vagyok kutya.

"Magának több érett petesejtje is van, így simán lehetnek akár 3as ikrei is. De lehet hogy kell majd beavatkozás a teherbeeséshez.

"Szeretnék hormonvizsgálatot, mert azzal legutóbb volt gond. - A hormonok csak pillanatnyi állapotot mutatnak, ezért azt felesleges nézni."


Hozzáteszem ez mind magánorvos volt, talán nem véletlen hogy mindet otthagytam... A hpv szerencsére elmúlt, a vérzésre iszom a teát, ez a rossz tisztasági fok pedig új még, bár nyáron már mondták, akkor pár db kúpot használtam is, de vagy túl kevés volt, vagy semmit se ér, csak a pénztárcát könnyíti... Én továbbra is állítom hogy a hormonom vacakol, de hát ugye a kedves beteg ne internetről tájékozódjon már... A következő izgalom akkor lesz ha eljutok a babaprojekthez...

2018. febr. 21. 13:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sokáig gond volt a hüvelyflórámmal, egyszerűen egyik kúptól, hüvelytablettától sem akart javulni. Rengeteg nőgyógyásznál voltam, ugyanilyen lekezelő stílusban beszéltek. Aztán találtam egy nagyon jó dokit, aki javasolta a pro femina nevű szájon át szedhető hüvelyflóra helyreállító tablettát. Először hét napig kellett szednem, utána hónapokig 5-5 napig, menstruáció alatt. Ez végül segített.
2018. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6 Köszönöm, ezt kipróbálom!

Én is használtam párszor lactinelle kúpot, meg Ellen probiotikumos krémet, s mégis rosszabb lett :(

2018. febr. 21. 14:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a gynoflor bevállt. Anno az volt a bajom, hogy nagyon viszketett a hüvelyem, de a kenetben eltérés nem volt, így gyógyszert sem adhattak rá. Viszont a gynoflortóp teljesen elmúlt...12 napok keresztül használtam, majd rá egy hónapra ismételni kellett. Azóta is semmi:)
2018. febr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hol csinálnak ilyen tisztasági fok vizsgálatot?

Komolyan nem láttam még, pedig nőgyógyászaton dolgozom:D Mármint persze, látom, hogy létezik ilyen, csak a gyakorlatban sehol sem láttam, hogy alkalmaznák.

Nem lenne egyszerűbb egy rendes hüvelyváladéktenyésztés, és azt a gombát/baktériumot kezelni, ami tényleg benne van?

Mert ahogy elnézem a IV-es tisztasági fok azt jelenti, hogy "Döderlein baktériumok nincsenek, csak egyéb baktériumok, gombák, Trichomonas, és igen sok leukocita." Oké, de milyen baktérium, milyen gomba? A Trichomonsra meg aztán pláne spec. gyógyszer kell.


Egyáltalán valami panaszod van?

2018. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sok helyen rákszűrés+hüvelyekenet vizsgálatánál rá szokták írni. De én is csak régebben láttam ilyet.
2018. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!