Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a francot csináljak? Pcos,...

Mi a francot csináljak? Pcos, szőr.

Figyelt kérdés

Annyira gyűlölöm már az egészet. Kamaszkorom óta szőrös vagyok mint egy komondor és nagyon nem vagyok kibékülve magammal.

A melleim között-körül, a hasam, a fenekem, a combjaim, a vádlim, a lábfejem... Szóval mindenhol. Baromira időigényes és a fenekemen plusz a combom belső és hátsó részén nagyon macerás a szőrtelenítés. Főleg, hogy borotvát használok és nem tart semeddig. Állandóan szúrós a hasam meg a combom is. A melleimet csipesszel oldom meg, az is sok idő de legalább tart egy darabig. Máshol viszont olyan sok van, hogy lehetetlenség csipesszel. Az epilátort a vádlimon se nagyon bírom elviselni, így máshol meg se próbálom. De nekem azzal is elég hamar érezhető lesz ismét, míg másoknak hetekig jó.


Volt egy kapcsolatom ahol a páromnak sose mondtam el, bár néha poénkodva szóvátette. Mindig is szégyelltem ezt. Igyekeztem minden alkalommal szőrteleníteni, még jó hogy nem laktunk együtt mert napi szinten nem lehet borotvával. Így is a hasam egy hetes szőr után is fájt, kipattogzott picit. Most új fiú van a láthatáron és minden jó, minden happy viszont a napokban mondta, hogy egyszer volt egy lánnyal akin látta és érezte a szőrt és milyen gáz volt. Nem tudom hogy kellett volna reagálnom, így nem reagáltam sehogy, majdnem elsüllyedtem szégyenemben, pedig ő nem tudja. Emiatt most már egy pillanatra átfutott az agyamon, hogy leépítem vele az alakulóban lévő kapcsolatot. De most legyek boldogtalan azért mert szőrös vagyok? Már teljesen kikészít, hogy ilyen selejtes vagyok és még csak megoldás sem létezik rá. Évek óta kutakodom eredménytelenül. Húszas éveim elején járok egy egy hülye rövidnadrágot nem merek felvenni. A kövérség már csak egy dolog, őszintén nem is érdekel már semmi, csak ez az átkozott szőr. Ha van, ha nincs... Akkor is érezni.


Belegondoltam, hogy mi lesz ha egyszer együtt élek majd egy pasival!? Hogy fogom megoldani? Amikor már érezni lehet a szőrt akkor egy hétig eltiltom majd magamtól mert nem akarom, hogy érezze a szőrömet? A volt páromat is folyton eltoltam magmtól, hogy ne érezze. Nagyon rossz ez.


Ti hogy bírjátok lelkileg?


2018. máj. 13. 00:44
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok nő, de ha szerinted hormonális probléma van a háttérben, akkor nőgyógyi, majd endokrinológus.

És sajnos fogyni kellene hozzá, én pasas létemre is evvel küzdök, csak nálunk talán még nagyobb a probléma a túlsúly miatt...

Igaz, nem sok, de nálam pont elég a hormonális defekthez.

A srác meg kissé éretlen lehet, ha nincs tisztában a nőknek a "szőrproblémájával"

Valahogy mond el neki, és érzed, nem ő emiatt az igazi, valóban építsd le nyugodtan.

Mindenkinek vannak apróbb testi hibái, talán érdemesebb nyílt lapokkal játszani már az elején.

2018. máj. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgymond hiába az orvos ilyen téren, a szőr ellen nem tud tenni senki semmit. Mint például neked a szakállad, soha nem fogod tudni eltüntetni csak ha szőrtelenítesz. Pillanatyni megoldások vannak sajnos.

Viszont azt nem tudom, hogy az a lány hogy volt szőrös. Esetleg nem adott magára, vagy igen csak észrevehető volt úgy is... Lehet megértené, nem tudom. Eddig is gátlásos voltam, többször gondoltam arra is, hogy mi van ha oda kerül a sor, de bizakodtam. Most meg végképp elkeseredtem :/


A súlyom ellen próbálok tenni.

2018. máj. 13. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretném itt ajánlgatni a fogamzásgátlót, de lehet hogy el kéne kezdened szedni ha még nem tetted. Mivel a pcos hormonbetegség, még ha gyantátod vagy lézeres szőrteleníted sem fog látványosan javulni, mert ez a betegség egyik legzavaróbb és legnépszerűbb tünete. A fogamzásgátló (bár erre külön emelt hormontartalmú készítményeket adnak aminek csak “mellékhatása” a fogamzásgátlás”) ezen sokba segíthet, barátnőmet 3-4 hónap alatt sokkal jobban rendbetette. Ő szedi most is, így is picit szőrösebb az átlagnál, mármijt hogy 2 hetente jár gyantára, nem pl havonta mint én, de mostmár meg nem mondanám róla hogy ilyen problémával küzdött. Próbáld ne borotválni, tudom nehéz megállni, de az amúgy is erős szőrzetet ami a pcos-sel jár nem kellene vastagítani. Ha egy fiú emiatt otthagyna, azzal nem is érdemes kezdeni. Szerintem mondd el neki őszintén mi van veled, ha nem érti meg kuka. Ennyi. Egy endokrinológushoz ill. nőgyógyászhoz pedig szerintem jó lenne elmenned, ha esetleg még nem voltál, és ha nem vagy kezelve. Pcosnek komoly következményei lehetnek.
2018. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szőrös vagyok mindenhol. Gyakorlatilag tetőtől talpig borotválom magam így nyáron.L.
2018. máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia :) nekem is van PCOS, bár szerencsére nekem ennyire nem durva a szőr, de az átlagnál több. Én minden tusoláskor(tehát mindennap) athuzom mindenhol a borotvát. Még senki nem tett erre megjegyzést, észre sem vették. Kivéve a férjemet, aki tud róla, de nem érdekli , így szeret ahogy vagyok.


Bárki bármit mond, ne kezdj el szedni fogamzasgatlot! Az csak elfedi a tüneteket, majd utána évekig szenvedni fogsz, ha majd babát vagy normális ciklust szeretnél. A Pcos legtöbbször IR miatt van, ezt ki kéne vizsgáltatni. Majd el kell kezdeni a 3as kezelést: metformin, diéta, sport.


Hidd el, a szőrnovekedes is javulni fog, és még fogyni is fogsz.


A pasiról meg annyit, hogy már most lejon róla, hogy egy segg. Szerintem találsz te olyat is, aki elfogad így is. Akivel mindent meg tudsz beszélni, még ezt is.


24/n

2018. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is az átlagnál szőrösebb vagyok, azonban nekem az orvos az mondta, hogy ez simán a hormonoktól van. Ennek ellenére mindenképp el fogok majd menni egy vizsgálatra, hogy biztos legyek abban, nincs komolyabb baj. Te is el kellene menj, mert ahogy olvastam, a pcos elég komoly probléma.

Visszatérve a szőrtelenítéshez. Régebb nagyon utáltam. Emlékszem mindig borotváltam tetőtől talpig, de csak rosszabb lett a helyzet, és a kritikus helyeket el se értem. Féltem mások előtt levetkőzni, strandolni, vagy féltem, hogy a combomhoz vagy lábamhoz érjenek, mert mindig szúrt. Ezelőtt két évvel anyukám elvitt cukorgyantáztatni, és bevallom, hogy azóta kezdek megbarátkozni ezzel a kis rendellenességemmel, mivel nagyon jól és szépen kiszed mindent, amikor nő vissza, nem szúr és nem viszket. Egyre kevesebb a szőrbenövés is, és a szálak sem olyan vastagak már. Valóban, picit fáj, főleg az intim területeken, viszont abszolút megéri. Neked is tanácsolni tudom ezt a fajta szőrtelenítést. Egy próbát mindenképp megér.

Fogamzásgátlókról pedig eddig csak rosszat hallottam. Nem hiszem, hogy érdemes lenne belekezdeni a szedésükbe.

2018. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Keress egy olyan férfit, akit nem zavar.

Aki elfogad olyannak, amilyen vagy és nem egy kis felszínes pöts.

Elszégyellheti magát az, aki csak azért megundorodik egy nőtől, ha borostás a lába. Főleg, ha egészségügyi gondok miatt szőrös.

Én együtt élek a párommal, nem zavarja, ha szőrös vagyok. Szép vagyok neki mindenhogyan.

Férfit keress, ne fiúcskát.

2018. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!