Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől alakul ki a hüvelygyulla...

Mitől alakul ki a hüvelygyulladás? Mi váltja ki? Mindenkinek más miatt vagy inkább ugyanazért? Volt már olyan hogy nem jött meg miatta a menzi? És ha volt utána mikor jött meg újból?

Figyelt kérdés
2018. máj. 14. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Google:


A hüvelygyulladás leggyakoribb okai:


Hüvelygomba: A hüvelygyulladás egyik gyakori oka a gombás fertőzés, azon belül leggyakoribb okozó a Candida albicans faj. Candida és a többi kórokozó normál esetben is megtalálható a hüvelyi miliőben, amikor számuk elszaporodik, az fertőzéshez vezet, ami típusos tüneteket idéz elő (pl.: égő, viszkető érzés, sűrű fehér hüvelyi folyás).


Baktérium: Normál esetben a hüvely a benne lévő lactobacillus fajok miatt „balanszírozza” a kórokozó baktériumokat. Bakteriális vaginózis alakul ki, ha – valami okból – ez a balanszírozó hatás megbomlik, és a baktériumok elszaporodnak. A bakteriális vaginózis bő, szürkés fluor képében jelenik meg, amely jellegzetesen kellemetlen – sokszor halra emlékeztető – szagú. Számos hüvelygyulladást okozó baktérium szexuális úton terjed.


Vírusok: többféle vírusfertőzés is okozhat hüvelygyulladást.


Parazita: A vaginitisek jóval ritkább megjelenési formája a Trichomonas vaginitis, amely kórokozójáról kapta nevét. Szexuális úton terjed, viszketéssel, kellemetlen szagú, bő hüvelyi folyással jár, amely jellegzetesen szürke, szürkés-zöld színű.


Kemikáliák túlzott használata: A hüvelyben, hüvelyen, külső nemi szerveken használt kemikáliák (pl.: spermicidek, hüvelyi fogamzásgátló szerek, intim mosakodók) túlzott használata is okozhat hüvelygyulladást."



A hüvelygyulladás nem okoz menstruáció kimaradást.

Valami más probléma lehet nálad.

2018. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csináltam tesztet. Nem vagyok terhes. Akkor mi lehet a baj?
2018. máj. 14. 13:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Mikor voltatok együtt utoljára védekezés nélkül?

Mióta késik a mensid?

2018. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Huszadika korul lesz egy honapja h nem jott meg
2018. máj. 14. 14:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha mostanában teszteltél negatívat,akkor már biztosat mutatott a teszt.

Antibiotikumot szedtél az elmúlt 1 hónapban?

Az orvos írt valamit a gyulladásra?Vagy nem voltál nála?

2018. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Semmit nem szedtem. De az utobbi pár hónapban rendszeresen késett. Mist gyulladas csökkentőt szedek de auert mert nem jott meg es faj a petefeszkem is
2018. máj. 14. 14:43
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma teszteltem es negativ pett. Nem vagyok babás
2018. máj. 14. 14:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha kétszer egymásután kimarad,akkor mindenképpen menj el dokihoz,nehogy ciszta legyen a dologban.
2018. máj. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és a tanácsot! Puszi:)
2018. máj. 14. 21:49
 10/10 anonim ***** válasza:
:))
2018. máj. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!