Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tabletta mellett folyamatosan...

Tabletta mellett folyamatosan tolódó menstruáció?

Figyelt kérdés
Lassan két éve szedek fogamzásgátlót. Eleinte, úgy fél évig a 4. nap délelőttjén jött meg, aztán elkezdett tolódni, most már ott tartok, hogy szerintem ma már nem is jön meg, csak az 5. napon. Ma reggel csináltam egy tesztet (szoktam, mert elég hipochonder vagyok), negatív lett. Ilyen másnál is van? Menjek nőgyógyászhoz, ha teljesen kimarad, de negatívan teszteltem? Vagy ez normális, hogy így szépen lassan tolódik egyre kijjebb a menzesz eleje?

2018. máj. 14. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló betegtájékoztatójában úgy emlékszem az volt hogy ha két egymást követő ciklusban kimarad a megvonásos vérzés akkor forduljunk orvoshoz.

Nekem konkrétan egyszer sem jött meg azalatt a 3 hónap alatt amíg szedtem, viszont félidőnél erősen görcsöltem. Végül kiderült hogy nem szedhetem.

2018. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tabletta mellett NINCS menstruáció! Megvonásos vérzés van. A megvonásos vérzésnek a szünetben kell jelentkeznie. Tökmindegy, melyik napján. Lehet az utolsó is. A lényeg, hogy a szünetben kezdődjön. Magyarul semmi bajod, ezzel felesleges orvoshoz menni. Nekem többnyire a 6. napon kezdődik a vérzés.
2018. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

jó, tudom, nem ugyan az a kettő, itt nem lökődik ki petesejt satöbbi satöbbi... (bár számomra nincs nagy különbség, vérzés, vérzés)


Az oké, hogy mindegy, melyik napján, de azt hittem, hogy akkor nekem mindig a negyedik napon fog megjönni, tíz év elteltével is, nem fog óráról órára annyit vándorolni, hogy most már egy teljes nappal később jön meg ahhoz képest, mint amikor másfél éve elkezdtem szedni.

2018. máj. 16. 00:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen ne parázz. Nekem rendszerint vasárnap jön meg. Egyszer 2 nappal később kedden jelentkezett. Abban a 2 napban tiszta ideg voltam, hogy mi a fene van. De megtanultam: nem kell aggódni, a szüneten belül normális.
2018. máj. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!