Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 40-50 körüli hölgyek! Lehet...

Valkaiss kérdése:

40-50 körüli hölgyek! Lehet valaki klimaxos 43 évesen?

Figyelt kérdés

Anyukám 43 éves és két hónapja nem jött meg neki és egyszer haza kellett jönnie a munkából mert erős görcse volt.

Azt mondja lehet hogy klimaxos, de még csak 43. A nővére 47 és már lezajlott neki de ez fura mert a nagymamámra emlékszem hogy szokta mondani hogy kell vennie betétet és ő akkor már 51-53 volt.

Félek hogy valami rák vagy ilyesmi a baja. Persze azt mondja hogy nem, mert volt dokinál de ő sose őszinte velem ilyen esetben mert nem reagálok túl jól a dolgokra, főleg betegségekre, kivált képp ha róla van szó.

És ha esetleg tényleg klimax akkor ez mit jelent pontosan? Hogy a természet szerint anya már öreg? Vagy nem tudom...

Nektek mikot zajlott le?


2018. máj. 15. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Korai, de előfordulhat.
2018. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A klimax időpontja átlagosan 52 éves kor. De igazából csak a 40 éves kor előtt bekövetkező klimaxot nevezzük korainak.
2018. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csináltasson hormonszint mérést, és abból meg lehet állapítani.
2018. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon is lehetséges! Én nem egy esetről tudok, ahol a 30-as évek második felében már elmúlt a menstruáció.


Az érintettek saját maguktól mondták el - én nem kérdeztem őket erről.


Tehát 40 év felett már bármikor bekövetkezhet. Akár az elő epizódja (premenstruációs tüneteknek is szokták nevezni, ha jól emlékszem.)


Reménykedjünk, hogy egy szülész-nőgyógyász - vagy akár egy szülésznő - is olvassa ezt az oldalt és hasznosabb tanácsokkal szolgál...

2018. jún. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!