Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abortusz utani depresszio?

Abortusz utani depresszio?

Figyelt kérdés
Abortuszom volt mert meg nem vagyok olyan anyagi allapotban hogy feltudjuk nevelni egy babat. Nem akartam de muszaj volt hiszen nem akartam hogy rossz sosrsa legyen. Mikor leszek tul ezen az egeszen? Nagyon megviselt tudom nagykn jol hogy mit tettem. Masra sem tudok gondolni nap mint nap ezen jar az eszem. Tudom nehany ember szerint emgerdemlem enis a szenvedest de nem tudjak miert kellett ezt tennem. Nagyon nehez most nem tudom kinek elmkndani a bajom. Mit tegyek? Mikor fog ez elmulni?
2018. máj. 15. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
nem nagyon lehet erre mit mondani, főleg, mert alapjáraton én is elítélem az abortuszt. de rajtad látszik, hogy tényleg megbántad. most hiába mondja bárki, hogy "ne emészd ezen magad", meg "idővel jobb lesz", ezek csak üres szavak.. de tényleg jobb lesz, csak sok-sok idő, meg támogatás kell a szeretteid részéről. és javaslom, főleg, ha ennyire megvisel, hogy a következő babát, ha "rosszkor" is csúszik be, akkor se vetesd el, mert még mélyebbre fogsz zuhanni. +egy valamit jegyezz meg, jó szándékból mondom: SOSINCS tökéletes idő egy gyerek foganására, valami kis részlet mindig van, ami gondot jelenthet. DE megéri, és hidd el, kevés pénzből sem lehetetlen felnevelni, és nem kell azért nélkülöznie sem, meg éheznie, meg szakadt ruhákban járnia, mert nem vagytok milliomosok. túl van értékelve manapság a karrierépítés, meg hasonló marhaságok, és emiatt az emberek mellett elmegy az élet. mire az első gyereket vállalják, már 30, de talán inkább 40 évesek, és akkor lesz-e még második? ha lesz, akkor egészségesen fog a világra jönni? mert a nőknek azért elég erősen ketyeg a biológiai órájuk... mindezekkel a dolgokkal nem bírálni akarlak, csak gondoltam, elmondom a véleményem. :) a másik pedig, hogy a depressziód miatt keress egy pszichológust, egy jó szakembert, aki a családod mellett segíthet átvészelni ezt az időszakot.
2018. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Idővel biztos enyhülni fog, de ha erősödne néhány héten belül, ahelyett, hogy gyengülne, akkor javaslom, hogy keress fel egy pszichológust.

Mellékesen megjegyezném, hogy az anyagi gondok lehet rendeződtek volna a cirka 10 hónap alatt (legyen 8, ha beleszámoljuk, hogy elmúlt pár hét mire kiderült, h állapotos vagy), addig meg míg a pocakodban van, nem kerül semmibe.

És ne gondold, hogy valaha is lesz olyan hogy "jó idő" a babára. Mi ban, ha úgy érzitek, most szupi, jöhet és mégsem jön össze, aztán megint anyagilag szarul álltok és teherbe esel, akkor megint abortálsz, mert nem jókor jött? Vagy ha mér meglesz a baba, gobdolod, hogy nem lesztek néha anyagilag padlón?

2018. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Idővel biztos enyhülni fog, de ha erősödne néhány héten belül, ahelyett, hogy gyengülne, akkor javaslom, hogy keress fel egy pszichológust.

Mellékesen megjegyezném, hogy az anyagi gondok lehet rendeződtek volna a cirka 10 hónap alatt (legyen 8, ha beleszámoljuk, hogy elmúlt pár hét mire kiderült, hogy állapotos vagy), addig meg míg a pocakodban van, nem kerül semmibe.

És ne gondold, hogy valaha is lesz olyan hogy "jó idő" a babára. Mi van, ha úgy érzitek, most szupi, jöhet és mégsem jön össze, aztán megint anyagilag szarul álltok és teherbe esel, akkor megint abortálsz, mert nem jókor jött? Vagy ha már meglesz a baba, gondolod, hogy nem lesztek néha anyagilag padlón?

2018. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
43%
Őket keresd! [link]
2018. máj. 16. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Hű, fura válaszok. Nem hinném, hogy erre az lenne a megoldás, hogy szüljünk gyereket lehetetlen körülmények közé. Persze nem tudom, hogy mit értesz pontosan az alatt, hogy nem vagytok olyan anyagi helyzetben, de gondolom alaposan felmértétek a körülményeket.

Visszacsinálni semmit nem lehet, ezt most túl kell élni. Én csak annyit tudnék tanácsolni, hogy a jövőben mindent kövessetek el, hogy ne csússzon be "véletlenül" a baba. Nem tudom, eddig védekeztezek-e és ha igen, akkor hogyan. Ha eddig is mindent megtettetek, és pont te estél bele abba a pici hibaszázalékba, akkor vedd úgy, hogy nem mondtam semmit.

2018. máj. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"Hű, fura válaszok. Nem hinném, hogy erre az lenne a megoldás, hogy szüljünk gyereket lehetetlen körülmények közé..."

Ha annyira lehetetlenek a körülmények, akkor sexelni se kellene, mert illik tudni, hogy aki sexel, annak (akármilyen körültekintően védekezik is) bizony becsúszhat terhesség. Gobdolom, hogy aki sexel, az tudatában van ennek...

2018. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt sajnos az időn kívül más nem nagyon segíthet. Próbáld meg elterelni valamivel a figyelmedet, próbálj ki valami új dolgot, hogy arra koncentrálj. És add ki magadból. Ha úgy érzed menj el pszichológushoz, mondd el neki mi bánt, stb. Amellett, hogy segíteni fog, tanácsot ad, meglepően jó érzés kisírni magunkból a dolgokat valakinek. Ha a pszichológus nem játszik beszélj az egyik barátnőddel, a pároddal, közösen vészeljétek át ezt az egészet. Bénán hangzik, meg klisé, de ns aggódj, idővel jobb lesz.


Pár válaszolónak pedig üzenném, hogynwm is említve, hogy totálisan eltértek a kérdés tárgyától, a kérdezőnek kétlem, hogy remk támogatást, biztatását nyújtott volna. Legyünk már egy kicsit rendesebbek és segítsük a bajban az embereket, ne rójuk fel nekik újra a hibáikat/tetteiket, mert az biztos, hogy nem fog segíteni.

2018. jún. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!