Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen okai lehetnek a rendsze...

Milyen okai lehetnek a rendszertelen menstruációnak?

Figyelt kérdés
Mióta először megjöt a menzeszem nem állt még be egy rendes havi ciklus. Egy ideig nem zavart és nem is aggódtam de mostmár lassan két éve lesz hogy megjött és még mindíg nem állt be a havi ciklusom. Van hogy korábban van hogy később jön meg. Milyen okai lehtenk ennek?

2018. máj. 19. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak néhány nap eltérés van felesleges aggódni. Nem monden hónapban napra pontosan uyan akkor jön meg.

De egyébként a rendszertelen , kimaradozgató mensimek az egyik oka lehet a vashiány, vérszegénység. Nekem egyszer emiatt akadozott. Vért vettek laborban és irtak fel vastablettát.

2018. máj. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2 év még nem olyan sok. Egyébként mindig változhat és sok mindenkinek nem rendszeres. Az 1-2 napos késés/előbb megjövés egész jó. Nekem 7 éve van meg és szintén így vagyok vele.
2018. máj. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy rendszertelen? Leírnád az elmúlt egy év menstruációinak első napjait?
2018. máj. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Az első vagyok. Már jó pár éve menstruálok.

Rendszertelen: az elmúlt hónapokban 10, 13, 16, most meg már 19-e van és sehol semmi. Ehhez az is hozzátartozik hogy előző hónapban kicsit tovább tartott (bő 5-6 nap).

De inkább írd le te, hogy neked mennyire rendszertelen, ami miatt ennyire aggódsz és talán jobban tudunk segíteni. :)

2018. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hormonális és lelki okai egyaránt lehetnek. (De számtalan - talán rémhírkeltő - cikk szerint számtalan halálos betegség jele is lehet.)

Egyébként két év után nem feltétlenül "rendeződik" teljesen, még van egy kis ideje rá.

2018. máj. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát a rendszertelen alatt pillanatnyilag azt értem hogy volt már olyan is hogy két héttel elöbb jött meg aztán utána késet 1 hetet de mindíg mások az eltérések. Olvasgattam egy-két cikket és arra jutottam hogy lehetséges ok lehet az is hogy mielött elöször megjött, elköltöztem magyarországról angliába. De mivel én egy jó dologként éltem ezt meg ezért kizártam... Lehetséges hogy a költözés miatt van?
2018. máj. 19. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!