Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruációnak...

Rendszertelen menstruációnak mi az oka? 1 hónapba kétszer is

Figyelt kérdés
6 éve menstruálok, tehát volt ideje beállni a ciklusomnak. Eddig nem is volt vele baj, akkorra jött meg mikor vártam. Azonban e hónapban meglepett azzal, hogy kb 1 héttel hamarabb jött meg (23nap volt a 2 vérzés között). Ez még nem is lett volna akkora baj, de ugyanebben a hónapba ismét megjött, 20 nap elteltével a 2 vérzés között. Tehát megjött egyszer 3-án tartott kb 5 napig, és ma megint 22-én is. Mi lehet az oka? Nem szedek gyógyszert.
2012. ápr. 22. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Hormonzavar, de akár stressz, túlzásba vitt fogyókúra vagy edzés is okozhat problémát.

Ha eddig rendszeres volt, akkor javasolt egy nőgyógyászati kivizsgálás.

2012. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia... nekem már régota 21 nap a két vérzés közt. voltam dokinál azt mondta ha nem okoz más problémát akkor ez természetes. vagyis nekem ilyen a ciklusom ...ami csak azért fura mert hosszu évekig 28 naponta jött meg igaz akkor gyogyszert szedtem .most 6 éve nem szedek semmit és kb 4 éve igy menstruálok.
2012. júl. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"igaz akkor gyógyszert szedtem".


Gyógyszer mellett mindenkinek pontosan 28 napos ciklusa van, mivel az nem menstruáció, hanem a tabletta megvonása miatt létrejött vérzés...

Azért 28 napos a tabletta mellett a ciklus, mert 21 napig szeded és 7 nap szünetet tartasz.

Ha csak 15 napig szednéd, akkor annyival rövidebb lenne...


A ciklust egyébként a menzesz első napjától számoljuk. Szóval ha a két vérzés közötti vérzésmentes napok száma 21, akkor a ciklusod (5 napos vérzéssel számolva) 26 napos, ami teljesen normális...

2012. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tudom hogy mitöl kell számolni:))) és mivel 16 nap nincs és 5 nap van igy 21 napos a ciklusom...... 37 évesen az embernek nehéz ujat mondani:))) azért köszi
2012. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!