Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlótól okozza, vagy...

Fogamzásgátlótól okozza, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ebben a hónapban kezdtem el szedni a Volina nevű fogamzásgátlót, és azóta megmagyarázhatatlan jellegű fájdalmaim vannak. Most járok a levél felénél, de már pár szem bevétele után kezdődtek a tünetek, melyek az alábbiak:


- Munkahelyen kezdődött elviselhetetlen lábfájdalommal. Csak az egyik vádlim fájt, de az nagyon. Ez kb. a negyedik szem bevétele után volt. Természetesen az első gondolatom a trombózis volt, de mivel voltam laboron, ami csaknem tökéletes lett, a háziorvosom megnyugtatott, hogy egészen biztosan nem az. Megnézte a lábaimat, végül arra a következtetésre jutott, hogy az izomfájdalom azért van, mert elkaptam egy vírusos torokgyulladást, ami miatt fájnak az izmaim. Sántított a dolog, mert voltam már máskor is beteg, de ilyet még sosem tapasztaltam.


- Aztán a fájdalom hol előjött, hol elmúlt. 2-3 naponta előjön, van, hogy csak az egyik lábamban (általában a bal vádlim), de van, hogy az egész lábamban, combtőig, aztán a másik lábamban is, sőt újabban már a karom is meg-megsajdul vagy csak ok nélkül sajog.


- A fájdalom mellett zsibbadást is érzek, főleg a lábaimban, de valamelyik nap, ébredés után szó szerint a mellemben éreztem. Olyan volt, mintha gyenge árammal csipkedtek volna.


- Néha olyan érzésem van, mintha nagyon hidegek lennének és fáznának a lábaim. Ez főként olyankor jön elő, mikor szó szerint görcsöl a vádlim.


- Három napja elviselhetetlen migrénem van, ami gyógyszerre sem múlik, enyhül.


- Undorító, bőr alatti pattanásaim lettek, pedig soha életemben nem voltam pattanásos.


Szedtem már korábban is fogamzásgátlót, de sosem tapasztaltam még ilyen tüneteket. Akkor soha nem volt vele problémám. Ezeket persze közöltem a háziorvosommal is, aki újra megnézte a laboreredményemet, aztán megtapogatta a lábaimat (az a legrosszabb, az nagyon, és sűrűn fáj), de azt mondta, hogy ez a vírus miatt van, így védekezik a szervezetem. Rákérdeztem, hogy okozhatja-e a fogamzásgátló, amire egy szóval válaszolt: Nem.


Időpontom van magán nőgyógyászhoz, de az csak júniusra, addig így kell kibírnom valahogy. Szerintetek lehet a gyógyszertől? Tapasztalt már valaki ilyeneket? A háziorvosom azt mondta, hogy szedjem nyugodtan, de én erősen hajlok arra, hogy félbehagyom. Az okozhat valami galibát? Vagy mit csináljak?


Köszönöm előre is!



2018. máj. 20. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem megfelelő neked ez a fogamzásgátló. A doki írni fog másikat.
2018. máj. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A migrént és a pattanásokat okozhatja a tabletta, a többit nem valószínű.

Ha trombózisod lenne, nem hol az egyik, hol a másik lábad fájna, és nem zsibbadna minden végtagod meg a melled is hozzá.

Nincs ebben egy kis hipochondria?


De ha régebben szedtél tablettát és az bevált, miért nem megint ugyanazt szeded?

2018. máj. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Okozhatja a fenti tüneteket a tabletta. Szerintem ezt mindenképpen hagyd abba. Én unblock nem ajánlom a fogamzásgátlót, de ha mindenképp szedni szeretnél, ki kellene poebalnod egy másikat.
2018. máj. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak a csúnya, bőrkiütésszerű pattanásokról tudok nyilatkozni, ezek nekem is a gyógyszertől voltak, bár én másikat szedtem, mint te. Emellett gyomorégésem volt, hánytam mindkét gyógyszertől, most a harmadik fajtát szedem, amitől lekopogom, végre semmi bajom. Szóval a gyógyszer sok furcsa és kellemetlen mellékhatást okozhat. Minél előbb válts. Ha bevált az előző gyógyszer, nem akarod azt szedni újra?
2018. máj. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Yadine-t szedtem, csak most ezt írta ki az orvos. Ez elvileg ugyanaz, csak más a neve. Én sem vagyok fogamzásgátló párti, de sajnos nagyon meg volt vastagodva a méhnyálkahártyám, ami problémákat okozott, ezért írta fel újra az orvos. Azt kétlem, hogy magamnak képzelném be, talán inkább a stressz, amire még gondolni tudok.
2018. máj. 20. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!