Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-os vagyok. Mi a teendő?

PCOS-os vagyok. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rendszertelen menstruáció, illetve fogamzásgátló miatt kerestem fel ma a nőgyógyászom, aki hüvelyi UH.al megállapította, hogy PCOS-om van. Erre utal töb tünet is (erős szőrösödés stb) Illetve inzulinrezisztenciát állapított még meg, bár azzal majd még el kell menni endokrinológushoz. Eléggé kétségbe estem, hogy most mi lesz. Írt fel fogamzásgátlót ami ha minden igaz ezt a PCOS-t is segíti rendbehozni. Szerencsére túlsúlyom nincs, 50 kg vagyok évek óta, de ahogy utánaolvastam benne van a pakliban az elhízás is. Él valaki együtt ezzel? Tudnátok írni róla kérlek?

Köszönöm!

19L



2018. máj. 23. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Eléggé kétségbe estem, hogy most mi lesz. Írt fel fogamzásgátlót ami ha minden igaz ezt a PCOS-t is segíti rendbehozni."


Nem, nem segít rendbe hozni. Elfedi a tüneteit, de attól a PCOS és az IR még ott lesz, és mikor abbahagyod, visszajön az összes panasz is. Persze ettől szedheted, ha épp nem akarsz terhes lenni, csak ne hidd, hogy majd meggyógyít, mert nem.

2018. máj. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ráadásul a fogamzásgátló egy plusz rizikó lesz, főleg ha egy életen át szeded: elősegíti a mélyvénás trombózist, aminek a következménye simán lehet tüdőembólia.

Természetesen a fogamzásgátló szedésével nem feltétlenül jár együtt ez, de mindenki szervezete más. Nem kockáztatnék ilyenekkel.

2018. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Diéta + mozgás egy életen át. Nem számít, hogy nem vagy túlsúlyos. Esetleg inzulinszabályzó, de szerintem az legtöbb esetben felesleges. Magától is beáll az első kettőtől a dolog.
2018. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem volt a családban trombózisos, így azt mondta az orvos, hogy nem valószínű. Teherbe esni sem szeretnék, szóval szedni fogom nyilván. Az inzulinrezisztenciám meg teljesen tünetmentes, legalább is nem tapasztaltam semmit.
2018. máj. 23. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Az IR ilyen. De ha nem foglalkozol vele, jó eséllyel romlani fog és cukorbeteg leszel. Ja, de amúgy van tünete: te magad írtad, hogy rendszertelen a vérzésed.
2018. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor leírom a történetem:


15 éves koromban kezdtem el tablettát szedni anyukám unszolására, mert akkor volt az első komoly kapcsolatom. A gyógyszer nagyon kényelmes volt, mindig napra pontosan jött meg, nyarán én volt, hogy el is toltam, ha nyaralni mentünk.


Eltelt 8 év. Megházasodtam, és babát szerettünk volna. Abbahagytam a gyógyszert. 8 hónapig nem jött meg egyáltalán! 4 hónap után elmentem dokihoz, PCOS és IR.

Kínkeservesen 8 hónap után szigorú diétaval és edzéssel + MercforminXRrel megjött. Viszont azóta sem állt be rendszerére, és lassan egy éve szenvedünk, hogy legyen baba.


Ne szedj gyógyszert, mert ha egy nő gyereket akar, és nem jön, hidd el ennél nagyobb fájdalom nincs. Ezt a betegséget máshogy kell kezelni, és védekezni is lehet másképp.

2018. máj. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ahogy látom, minden eset más. Igenis kell a fogamzásgátló, mert alapjáraton az tünteti el a kis cisztákat. Eleve jó ha szeded, mert ha nem kezeled, még szőrös is leszel, nem csak meddő. Ha abbahagyod, elő fognak újra jönni, ez igaz, nem gyógyulsz meg, csak kezeled a betegséget. Van kimondott diéta, tessék orvoshoz menni, aki megcsinálja, elmagyarázza neked mit mikor mennyit kell enned, akkor nem is hízol el, és amúgy is kell az IR és PCO mellett. A hölgy, aki Merck mellett sem lett terhes az szimplán peches, (megjegyzem én csináltatnék egy PM vizsgálatot is a helyében, mert lehet az a ludas), de tény, hogy nehéz lesz teherbe esni így. Viszont ha nem kezelteted, akkor lehetetlen.
2018. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!