Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csütörtökön voltam a nőgyógyás...

Csütörtökön voltam a nőgyógyászomnál égő érzés miatt. Gynoflor kúpot írt fel, amiből tegnap volt az utolsó adag, de az égés még mindig fennáll. Menjek vissza vizsgálatra vagy csak várjak türelmesen pár napot?

Figyelt kérdés
2018. máj. 30. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a kezelés alatt nem változott a helyzet, akkor utána sem fog a semmitől. Menj vissza. Megvizsgált egyáltalán, vagy csak random felírt valamit?
2018. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen megvizsgált és enyhe gyulladást állapított meg. Azt mondta ezt használjam el, és szerinte akkor elmúlik...Tegnap volt az utolsó, és ma elég rossz. Nagyjából két hónapja volt ilyen gyulladásom egyébként, csak akkor rosszabb volt és antibiotikumot kaptam. Annak lehet hozzá köze?
2018. máj. 30. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok antibiotikum okoz gombás fertőzést sajnos, mivel a jó bacikat is kiöli. Nem használtál probiotikumot az antibiotikum mellé? Mert akkor gombás fertőzés lesz. :/
2018. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tényleg, azt el is felejtettem írni! Gombára is írt fel valamit, két darab volt benne és egy hét eltéréssel kell bevennem. Az egyik ugye múlt héten volt, a másik pedig most csütörtökön lesz.

Az antibiotikum mellé nem adott két hónapja, de ez a Gynoflor most elvileg probiotikum...

Ezért bízom benne, hogy hátha csak túlreagálom a dolgot.

2018. máj. 30. 18:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha van bármilyen, fertőzésre utaló tünet (túrós vagy sárgás vagy halszagú váladék pl.), akkor feltétlenül menj vissza.

Ha nem, akkor lehetséges, hogy csak túlérzékeny vagy, és most már a gynoflor marja a külső részeidet (velem megesett, a többedik orvos jött csak rá, hogy nincs bajom, csak fel kellene hagyni a gyógyszerekkel). Erre a sima (gyógynövénymentes) vazelin segítség. De ha bármilyen fertőzésre utaló tüneted van, akkor feltétlenül menj vissza.

2018. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 Ja, ebben az esetben vedd be a 2. sz. tablettát :)
2018. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nincs semmi normálistól eltérő. Azt leszámítva, hogy a gyógyszer ugye távozik. De a szaga átlagos.

Olvastam a betegtájékoztatóban, hogy okozhat ilyet esetleg, de azért megijedtem.

Akkor a gomba ellenit beveszem csütörtökön és várom, hogy elmúljon az égő érzés is.

El sem tudom mondani mennyire hálás vagyok a válaszodért!!! Nagyon nagyon szépen köszönöm!! :)

2018. máj. 30. 18:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Khmm a gynoflor hüvelyflóra helyreállító készitmény, vénynélküli, bárki megcsinálhatja ha szükségét érzi, nem értem gyulladásra te miért ezt kaptad, ettől felesleges volt csodát várni. Nekem akkor írták amikor a kenet negatív lett, de viszkettem
2018. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor én sem értem.... Azt mondta nekem, hogy enyhe gyulladás és ez majd segíteni fog. De semmi nem változott azóta, csak egy csomó pénzt hagytam ott.

Köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 31. 08:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Az égő viszkető érzést ismereteim szerint kórokozó csinálja. Ehhez pedig legjobban a bőr és nemigondozóban értenek.
2018. jún. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!