Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció, miért most?

Menstruáció, miért most?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Idáig 32 naponta volt menstruációm, szinte már szabályosan, már több hónapon keresztül. Utoljára 13-án volt, tehát olyan 15-e körül kellett volna megjönnie júniusban.

Viszont ma jött meg... kb 15 nappal az előző után.


Én arra alapoztam hogy 15-e környékén, sőt az után jön meg, így a júliusi nyaralást úgy időzítettem, hogy a menszeszem előtt legyen, július 4-11ig.

Így viszont úgy tűnik pont bele fog lógni... :(

Mennyi esély van rá, hogy "visszaáll a normálisra" a menstruációm, és kövi hónapban ne a hónap elején kapjam meg a havit...? Esetleg tudok tenni valamit, hogy minél később legyen ?


Most nagyon el vagyok keseredve, remélem tudtok segíteni :(


Ja és 18 éves vagyok, nem szedek fogamzásgátlót, nemi életet se élek


2018. jún. 2. 17:14
 1/9 eszter1235 válasza:
45%

Szia! Először is, ez teljesen normális, mindenkinél előfordul. Létezik egy szuper házi praktika, ami nekem bevált a mensi késleltetésére: frissen facsart citromlevet inni a kiszámolt időpont előtti napon és azokon a napokon.

Valamint ha 100%-osan biztosra akarsz menni, akkor léteznek gyógyszerek erre az esetre (menstruáció késleltetése progeszteron készítménnyel).

2018. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem mi köze a nyaralásnak a menszezedhez.

Ha csak nem a tengerben akarsz fürödni (aminek ilyen melegben nincs értelme) nincs különösebb jelentősége.

2018. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 eszter1235 válasza:
70%
Kedves 2. válaszoló! Szerintem van, hiszen befolyásolja az ember kedvét is, plusz ott van még a kínlódás a betéttel/tamponnal, görcsök..
2018. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, szerintem egy nyaralás alkalmával te sem azzal akarsz szórakozni, hogy betéteket cserélsz, görcsöl a hasad, és szuper ingerült vagy.


Az elsőnek köszönöm a választ :)

2018. jún. 2. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nincs értelme melegben fürödni a tengerben? Szerintem akkor van igazán értelme, lehűti a testet.
2018. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
Akkor ezek szerint tényleg igaz, hogy a nők teljesen ingerültek és kifordulnak magukból minden hónapban egy hétig, tisztára mint régen a farkasemberek.
2018. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sejtettem hogy férfi a 2. válaszoló, már ne is haragudj, de ez a "nők egészsége" kategória, és a hozzászólásaid alapján fogalmad sincs a nőkről...
2018. jún. 2. 17:30
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
A citromlé baromság. Szerintem ez egyszeri alkalom volt, és innentől megint 32 napos ciklussal érdemes számolni. De majd látod.
2018. jún. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Lehet ám tamponnal is fürdeni, nem kell egyből besz@rni. DM-ben kapható úszó tampon, itt egy link:


[link]

2018. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!