Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normalia hogy 2x volt P3-as...

Normalia hogy 2x volt P3-as citologia eredmenyem de megint várni akar 3honapot es nem kezel?

Figyelt kérdés

Egyszer terhessegem elejen lett p3 ( hpv negativ)

Egyszer szules utan 10hettel! P3 negativ de az orvosom aut mondta h aki vizsgalta a mintam , hpv gyanusnak latja csak nem meri leirni,hanem ismetles kene.

Augusztusban folyadek alaput vesz le,h lassuk milyen virus.

Nem sok ez az ido?

3 honap? Plusz mar tavaly majusban is p3 volt..

Csak egy kupot ajanlott ra, homeopatias(?!)

Nem fog ez igy el"fajulni"?rosszabbodni? Menjek masik orvoshoz?

Eddig nagyon biztam a dokimban, de ez fura :(

Nala is szultem..


2018. jún. 6. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de a barátnőmet p3-as eredménnyel már másnap műtötték, és mindenhol ezt lehet olvasni, hogy p3-ommal már műtenek. Szerintem sürgősen menj másik orvoshoz.
2018. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt P3-masom meg HPV gyanúm is.De ezt nem értem,mi az,hogy nem meri ráírni a leletre meg,akkor minek az ismétlés?Az én dokim is megvárta a három hónapot,de adott rendes gyógyszert meg csinált HPV tipizálást.Így,hogy nem kezel nem tudom,hogy mire vár.Inkább menj másik orvoshoz mielőtt nagyobb baj lesz.
2018. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem én parázom túl.. hisz 13 hónapja tart...
2018. jún. 7. 08:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem a Papanicolau rendszert szokták használni, hanem a Bethesdat, mert az jóval részletesebb leírást ad. Az milyen? Mi áll még a leleteden? Olyan, hogy ASC-US, ASC-H, LSIL vagy hasonló betűszavak?


Az, amit az egyik válaszoló ír, hogy már egy P3-as után műtét, az jó nagy butaság. Egy P3-as lelet miatt nem kell rögtön conisatio.

Szülés után 10 hónappal levett rákszűrés pedig korai, olyan orvosok, akik kifejezetten onkológiával foglalkoznak, le sem veszik 3 hónapnál előbb.


Homeopátiás kúp alatt mit értesz?

2018. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4#reszben meg az butaság, amit Te írsz.

Az orvosok nagyon-nagyon nagy része, 6hetes kontrollon mar leveszi ( ha nincs vérzés) ugyanis a kontroll , ezt is takarja.. hisz 9-10honap alatt nagyon sok minden tortenhet.


Nemtudom mi áll a leleten, nem kaptam meg! Emailban uzent h kóros lelet P3 es menjek vissza hozzá a továbbiakat megbeszélni,meg felvilágosít. Bar en orultem vna ha ide adja..

2018. jún. 7. 14:53
 6/9 A kérdező kommentje:

Lady vital a neve, grapefriut magos + ugyanez a tipusu csepp.

Ez "csak" immunrendszer erosito.:/

2018. jún. 7. 14:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nagyon sok orvos leveszi, még nem biztos, hogy helyes.

Szülész-nőgyógyász rezidens vagyok, elég sok idősebb, tapasztaltabb kollégámat megkérdeztem erről (többek között két olyat, aki kifejezetten nőgyógyász-onkológus/onkológus/sebész), akiknek a szaktudásában megbízom, és kivétel nélkül azt mondták, hogy szülés utáni 6 hetes kontrollon nem javasolt cytológiát venni, célszerű legalább 3 hónapot várni.


Viszont a lényeg továbbra is a Bethesda szerinti beosztás lenne, amit ezek szerint nem fogok megtudni. Pedig nagyon nem mindegy, hogy két ASC-US leleted van, amire sok helyen nem is conisálnak, csak punch biopásziát vesznek, vagy mondjuk HSIL.

2018. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7# az en esetemben hamar lett vna igyis -ugyis levéve az elozo eredmeny miatt.:/
2018. jún. 7. 21:57
 9/9 A kérdező kommentje:
10hetes es 3 napos volt babám amikor mentem. Nem az a masfel het az oka a rossz eredmenynek..
2018. jún. 7. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!