Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17. Napja késik a menstruációm...

17. Napja késik a menstruációm. Terhes nem vagyok! Voltam nőgyógyásznál, aki fogamzásgátlót írt fel. Tudom helyre teszi a rendszer telen vérzést blabla. De nekem 10 éve rendesen beállt 28 napos ciklusra Hasonló problémája volt valakinek?

Figyelt kérdés
2018. jún. 6. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ért téged mostanság valami stressz?

Ha most nagyon stresszes időszakod volt, akár egy hónapot is ki tud maradni a menstruáció.

2018. jún. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy teszi rendbe a rendszertelen ciklust. Egy művi ciklust hoz létre, amiben nincs menstruációd, hanem megvonásos vérzésed van, amit a tabletta szünetre történő abbahagyása vált ki.

Én azért ezzel nem rohantam volna egyből nőgyógyászhoz, csak ha a második hónapban sem jön meg. Ugyanis van olyan, hogy mindenfajta ok nélkül kimarad egy vérzés.

Ha nem akarsz ezzel védekezni, akkor teljesen felesleges fogamzásgátlót szedned, max. ha a következő hónapban sem jön meg a vérzésed, akkor menj el egy normális orvoshoz, aki kivizsgál. Értsd ezalatt, hogy ultrahangot csinál, elküld vérvételre.

Nekem egyébként fog. gátló szedése mellett volt ilyen, hogy kimaradt a vérzésem.:) Annak oka az volt, hogy nem volt megfelelő a tabletta. Másikat írtak.

2018. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom helyre teszi a rendszer telen vérzést blabla."

Ezt egy kicsit benézted..A fogamzásgátló alatt nincs menstruáció,hanem megvonásos vérzés,tehát nemhogy nem állítja be a ciklust,hanem épp ellenkezőleg..blokkolja azt.

A doki azért írta fel,mert sza rik rá,hogy mitől késik a vérzésed.Ez a legegyszerűbb megoldás.Te "menstruálni fogsz",ő meg megkapja a pénzét utánad.Így megy ez,sajnos.

Menjél vissza a dokihoz,mondd meg neki,hogy csináljon UH-t.


Nem szedtél antibiotikumot mostanában?Mert az is okozhatja a kimaradást,csúszást.

2018. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre fog.gtló? Csak elfedi a problémát! Nem állítja be a menstruáció, hanem kikapcsolja a természetes ciklust. Nem menstruációd lesz, hanem megvonásos vérzésed.

Nekem is volt már többször, hogy kimaradt a stressztől. Ezért felesleges fog.gátlóval mérgezni magad.

2018. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A többiek tökéletesen leírták, amit gondolok. Nem teszi rendbe a rendszertelen vérzést. Erre eszedbe ne jusson fogamzásgátlót szedni!
2018. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eszemben sincs szedni. Nem stresszeltem mostanában, antibiotikumot sem szedtem. A hasam is eléggé meg van "puffadva" gondolom ettől hogy nem jön meg. :/
2018. jún. 6. 19:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha mindig rendben volt a ciklusod, egy kimaradás miatt egyelőre teljesen felesleges aggódni. Fogamzásgátlót szedni rá, ha egyébként semmi szükséged nincs rá, pláne felesleges, sőt, szerintem hülyeség is.

Ha a következő vérzésed sem jön meg, akkor menj vissza az orvoshoz (bár szerintem ne ahhoz, akinél voltál), akkor már célszerű hormonsort, UH-t nézni, ha nem történt.

2018. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én huszonévesen, 28 napos ciklusokkal ("amilyenek csak a tankönyvekben vannak") 1 hónapot táborban töltöttem külföldön (Szibériában). Rengeteg túráztunk, amihez elég kevés kaja társult (mindannyian fogytunk), ráadásul 10+ fő lakott egy erdei faházban/ szobában, tehát kellett rendesen alkalmazkodni.

Akkor teljesen 'megzavarodott' a ciklusom. Volt köztivérzésem, aztán mikor hazajöttem pár hónapig kb. 21 naposak, szóval elég kiszámíthatatlan volt. Egy idő után magától újra beállt.

Felfázás, egyéb betegségek, fáradtság (kialvatlanság, túlterheltség, éjszakázás), éhezés (erős diéta, amit a szervezeted é.-ként él meg), stressz (félelem, vizsgadrukk), radioaktivitás, stb. bezavarhatnak.

2018. aug. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!